Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMX'ster Baauw wint eerste wereldbekerwedstrijd

BMX'ster Baauw wint eerste wereldbekerwedstrijd

VERONA (ANP) - BMX'ster Judy Baauw is het wereldbekerseizoen goed begonnen. Baauw won de eerste manche in Verona door haar landgenote Merel Smulders achter zich te houden. Haar zus Laura Smulders, voormalig wereldkampioen, startte eveneens in de finale maar werd opgehouden door een valpartij.

Bij de mannen was de winst voor de Zwitser Simon Marquart, die voor het eerst een wereldbekerwedstrijd won. De 24-jarige Marquart hield de Fransman Arthur Pilard en de Argentijn Nicolas Torres achter zich. In de finale reden geen Nederlanders. Voormalig wereldkampioen Niek Kimmann vloog er in de halve finales uit, net als zijn landgenoten Jay Schippers en Joris Harmsen.

Regerend wereldkampioen Twan van Gendt ontbrak in Verona. Hij liep vorige week een schouderblessure op.

Nederland mag zowel bij de mannen als de vrouwen drie BMX'ers afvaardigen naar de Olympische Spelen. Op basis van de wereldranglijst zijn Kimman en Laura Smulders al zekere deelnemers in Tokio, terwijl ook Baauw door wielerbond KNWU inmiddels is aangewezen.

Zondag volgt er nog een wereldbekermanche in de Noord-Italiaanse stad.

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

4 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

4 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

8 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

23 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden