BMX'ers laten zich niet van de wijs brengen door ongeval Kimmann
TOKIO (ANP) - Het Nederlandse BMX-kamp heeft getracht zich zo snel mogelijk over het incident rond Niek Kimmann heen te zetten. De fietscrosser uit Lutten, medaillekandidaat in Tokio, kwam maandag tijdens een training in botsing met een overstekende official en liep daarbij een scheurtje in de knie op. "Een vette fout, dit mag gewoon niet gebeuren", vond Laura Smulders, ooggetuige van de aanrijding, nadat ze zich had geplaatst voor de halve finales van het olympisch toernooi.
Dat deden alle Nederlanders, zes in getal. Ook Kimmann dus, met de nodige pijnstillers. Smulders: "Je doet er niks aan, maar gelukkig voelt Niek zich best goed. Hij fietste in ieder geval goed vandaag. Net zoals hij in Rio na een zware val weer verder ging. Paracetamol erin en knallen maar, dat is onze mentaliteit."
Collega Twan van Gendt, donderdag met Kimmann heersend in dezelfde heat, maakte er nog een grapje over. "We waren vooral bezig met dat er geen mensen overstaken." De Brabander zag ook dat Kimmanns prestatie er niet onder leed. "Het is heel amateuristisch wat er gebeurd is. Het valt met geen woord goed te praten. Maar Niek zal er doorheen bijten."
Slechte start
"Je kunt er heel boos om worden, maar er beter niet in blijven hangen. Ze hebben er daarna wel hekjes omheen gezet, zodat het bij ons niet kon gebeuren", vertelde Smulders.
Bondscoach Raymon van der Biezen had er met de volledige ploeg en staf over gesproken. "Wat er met Niek gebeurde was, om het netjes te zeggen, niet zo'n geweldige start. Maar de hele ploeg is er goed mee omgegaan. We mogen tevreden zijn. We hebben 'steady' gefietst en Nederland is morgen goed vertegenwoordigd."
Meer uit Sport
INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
2 minuten geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
9 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
20 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geleden