BMX'ers laten zich niet van de wijs brengen door ongeval Kimmann
TOKIO (ANP) - Het Nederlandse BMX-kamp heeft getracht zich zo snel mogelijk over het incident rond Niek Kimmann heen te zetten. De fietscrosser uit Lutten, medaillekandidaat in Tokio, kwam maandag tijdens een training in botsing met een overstekende official en liep daarbij een scheurtje in de knie op. "Een vette fout, dit mag gewoon niet gebeuren", vond Laura Smulders, ooggetuige van de aanrijding, nadat ze zich had geplaatst voor de halve finales van het olympisch toernooi.
Dat deden alle Nederlanders, zes in getal. Ook Kimmann dus, met de nodige pijnstillers. Smulders: "Je doet er niks aan, maar gelukkig voelt Niek zich best goed. Hij fietste in ieder geval goed vandaag. Net zoals hij in Rio na een zware val weer verder ging. Paracetamol erin en knallen maar, dat is onze mentaliteit."
Collega Twan van Gendt, donderdag met Kimmann heersend in dezelfde heat, maakte er nog een grapje over. "We waren vooral bezig met dat er geen mensen overstaken." De Brabander zag ook dat Kimmanns prestatie er niet onder leed. "Het is heel amateuristisch wat er gebeurd is. Het valt met geen woord goed te praten. Maar Niek zal er doorheen bijten."
Slechte start
"Je kunt er heel boos om worden, maar er beter niet in blijven hangen. Ze hebben er daarna wel hekjes omheen gezet, zodat het bij ons niet kon gebeuren", vertelde Smulders.
Bondscoach Raymon van der Biezen had er met de volledige ploeg en staf over gesproken. "Wat er met Niek gebeurde was, om het netjes te zeggen, niet zo'n geweldige start. Maar de hele ploeg is er goed mee omgegaan. We mogen tevreden zijn. We hebben 'steady' gefietst en Nederland is morgen goed vertegenwoordigd."
Meer uit Sport
RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
14 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geleden