Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMX'ers krijgen Europese wedstrijd op Papendal

BMX'ers krijgen Europese wedstrijd op Papendal

ARNHEM (ANP) - De BMX-baan op Papendal heeft voor 2021 een wedstrijd om de BMX European Cup toegewezen gekregen. De Europese wielerbond UEC heeft een competitieweekeinde in Arnhem gepland voor 21, 22 en 23 mei. Mochten de coronamaatregelen het toelaten dan worden zo'n 1200 BMX’ers aan de start verwacht in uiteenlopende categorieën. Papendal huisvest in augustus, kort na de Olympische Spelen, ook de WK fietscross.

"We hebben in oktober met de NK laten zien dat we op veilige wijze een BMX-wedstrijd kunnen organiseren. In aanloop naar de WK BMX is deze European Cup een goede gelegenheid om ervaring op te doen met een groter deelnemersveld", reageerde Jochem Schellens, directeur van Papendal.

Voor de organisatie van de European Cup wordt samengewerkt met de KNWU. De provincie Gelderland en de gemeente Arnhem steunen het evenement dat wordt omkleed met het Urban Framed Festival. BMX’ster Laura Smulders is enthousiast. "Het is voor ons heel belangrijk dat er internationale wedstrijden georganiseerd worden in aanloop naar de Olympische Spelen. In deze coronatijd waarin reizen lastig is, is het extra waardevol dat deze wedstrijd dichtbij huis georganiseerd wordt. Daarnaast is dit ook voor de breedtesport een mooie kans om alvast de WK-baan te leren kennen", aldus de tweevoudig wereldkampioene die bij de Spelen van Londen 2012 brons veroverde.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

6 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

9 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

12 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

13 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

15 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

15 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

16 uur geleden