BMX'ers krijgen Europese wedstrijd op Papendal
ARNHEM (ANP) - De BMX-baan op Papendal heeft voor 2021 een wedstrijd om de BMX European Cup toegewezen gekregen. De Europese wielerbond UEC heeft een competitieweekeinde in Arnhem gepland voor 21, 22 en 23 mei. Mochten de coronamaatregelen het toelaten dan worden zo'n 1200 BMX’ers aan de start verwacht in uiteenlopende categorieën. Papendal huisvest in augustus, kort na de Olympische Spelen, ook de WK fietscross.
"We hebben in oktober met de NK laten zien dat we op veilige wijze een BMX-wedstrijd kunnen organiseren. In aanloop naar de WK BMX is deze European Cup een goede gelegenheid om ervaring op te doen met een groter deelnemersveld", reageerde Jochem Schellens, directeur van Papendal.
Voor de organisatie van de European Cup wordt samengewerkt met de KNWU. De provincie Gelderland en de gemeente Arnhem steunen het evenement dat wordt omkleed met het Urban Framed Festival. BMX’ster Laura Smulders is enthousiast. "Het is voor ons heel belangrijk dat er internationale wedstrijden georganiseerd worden in aanloop naar de Olympische Spelen. In deze coronatijd waarin reizen lastig is, is het extra waardevol dat deze wedstrijd dichtbij huis georganiseerd wordt. Daarnaast is dit ook voor de breedtesport een mooie kans om alvast de WK-baan te leren kennen", aldus de tweevoudig wereldkampioene die bij de Spelen van Londen 2012 brons veroverde.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting treft vrijdag bij haar rentree in het internationale shorttrackcircuit haar landgenote Xandra Velzeboer. Beide rijdsters zijn op de olympische 1500 meter in Milaan ingedeeld in de vijfde kwartfinale, blijkt uit het vrijgegeven schema.
28 minuten geledenFUJAIRAH (ANP) - De Italiaan Jonathan Milan heeft de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De 25-jarige wielrenner van Lidl - Trek was na 182 kilometer duidelijk de snelste in de sprint in kustplaats Fujairah. De Brit Ethan Vernon werd tweede, voor Jonathans twee jaar jongere broer Matteo Milan.
51 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.
3 uur geledenROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.
5 uur geleden