Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMX'ers Kimmann, Van Gendt en Harmsen naar halve finales Spelen

BMX'ers Kimmann, Van Gendt en Harmsen naar halve finales Spelen

TOKIO (ANP) - BMX'ers Niek Kimmann, Twan van Gendt en Joris Harmsen zijn op de Olympische Spelen van Tokio doorgedrongen tot de halve finales. Daarvoor was een plaats bij de beste vier nodig in heats met zes fietscrossers.

Kimmann en Van Gendt werden respectievelijk eerste en tweede in hun heat, Harmsen eindigde in een andere startgroep als tweede achter de Fransman Joris Daudet.

Kimmann was deze week de meest besproken BMX'er in Tokio nadat tijdens een training een niet oplettende official pal voor hem de baan over wilde steken. Bij de val liep hij een scheurtje in de linkerknieschijf op. "In Rio was ik ook veelbesproken, maar toen was ik daar nog enigszins zelf verantwoordelijk voor omdat ik op een plek reed waar ik niet hoorde te zitten. Hier kon ik weinig aan doen." Kimmann ging in Rio in de kwartfinales hard onderuit waarbij zijn fiets in drie stukken brak. Hij hield er twee gescheurde middenvoetsbeentjes en opgerekte banden in zijn rechtervoet aan over, maar haalde alsnog de finale waarin hij zevende werd.

Pijnstillers

Het ongeval van maandag werd mede door het filmpje op sociale media groot nieuws. "Ik ben oprecht blij met alle reacties, maar ik kom liever in het nieuws omdat ik goed fiets."

Dat deed hij donderdag, met pijnstillers, in een verplicht nummer. De BMX'ers zijn verdeeld in vier groepen van zes van wie er na drie runs per groep maar twee afvallen. De Nederlanders, met de nummer 3 van de wereld (Kimmann) en de regerend wereldkampioen (Van Gendt), zijn normaal gesproken aan hun stand verplicht de halve finales te bereiken. "Maar ik was toch wel wat gespannen over hoe de knie zou voelen", zei Kimmann. "Ik moet hopen dat ik met 'coolen' en pijnstillers er morgen ook doorheen kan bijten." Dan zijn in het Ariake Urban Sports Park de halve finales en de finale.

Blessure

Debutant Harmsen moest in zijn heat alleen tweevoudig wereldkampioen Daudet voor zich dulden.

Kimmann was trouwens niet de enige met fysieke ongemakken. Van Gendt had zich eerder in de week geblesseerd aan de schouder, het gewricht dat negen weken geleden uit de kom was geschoten. "De baan hier is net wat anders dan twee jaar geleden bij het testevent. Ik was wat andere opties aan het proberen en tikte daarbij de top van een heuvel aan. Mijn schouder klapte omhoog waardoor een pees en het kapsel geïrriteerd zijn. Maar ik mag niet klagen. Diclofenac doet wonderen."

Meer uit Sport

De Jong 'heel blij en opgelucht' na vijfsetter op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.

3 uur geleden
Fransman Rinderknech verrast Zverev in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.

4 uur geleden
Tennisster Rus strandt in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.

5 uur geleden
Debutant De Jong na vijfsetter naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.

5 uur geleden
Van de Zandschulp blij met 'solide wedstrijd' na zege Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

5 uur geleden
Van de Zandschulp via Arnaldi naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

8 uur geleden
Eenkhoorn mee met kopman Evenepoel in Tourploeg Soudal Quick-Step

LILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.

9 uur geleden