Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMX'er Kimmann zal gewoon starten donderdag

BMX'er Kimmann zal gewoon starten donderdag

TOKIO (ANP) - BMX'er Niek Kimmann zal gewoon van start gaan ondanks zijn blessure na de aanrijding van afgelopen maandag. Volgens bondscoach Raymon van der Biezen is Kimmann, die in botsing kwam met een plotseling overstekende official, in staat om donderdag te beginnen aan de BMX-wedstrijden.

Van der Biezen wil vooral duidelijkheid scheppen rondom zijn rijder. "We lezen de meest wilde verhalen op social media en krijgen de vreemdste vragen. Niek en de ploeg willen graag duidelijk maken dat we gewoon aan de start staan en dat er geen fruitmanden hoeven te worden gestuurd. Hij zal pijn ervaren tijdens het rijden, maar de pijnstilling moet dat voor het grootste deel wegnemen. Garanties heb je nooit maar we hebben heel veel vertrouwen dat het gaat lukken om hem fit aan de start te krijgen."

De bondscoach kon in eerste instantie niet geloven wat hij zag. "Je bedenkt het niet. Er steekt iemand over terwijl Niek met een gangetje van 50 kilometer in de lucht hangt. Hij kon geen kant meer op." De official is zwaargewond naar het ziekenhuis vervoerd, Kimmann brak zijn training af en kreeg na onderzoek te horen dat er een klein scheurtje in zijn knieschijf zit.

"Het is niet ideaal na vijf jaar trainen dat dit drie dagen voor de wedstrijd gebeurt", zei Van der Biezen. "De medische staf verwacht dat hij gewoon kan starten. We zullen pijnstilling nodig hebben, maar we denken dat hij voluit kan gaan. Er is geen beschadiging aan pezen of banden en ook geen risico dat hij die beschadigt door te fietsen. En Niek is ook wel wat gewend."

Regen

De onfortuinlijke BMX'er reed de Olympische finale van Rio met een beschadigde enkel nadat hij in de halve finale hard onderuit was gegaan. Tijdens het onderzoek stapte hij van de tafel bij de arts omdat hij zijn finale wilde rijden. Kimmann wordt woensdag en donderdag intensief behandeld aan de beschadigde linkerknie. "Hij heeft wel wat gefietst maar is net als de meesten niet op de baan geweest. Door de regen in Tokio leek het ons verstandig hier in het dorp te fietsen."

Kimmann rijdt op de Spelen de BMX-wedstrijden samen met landgenoten Twan van Gendt en Joris Harmsen. Bij de vrouwen doen Laura Smulders, Judy Baauw en Merel Smulders mee. Na de kwartfinales op donderdag worden vrijdag de halve finales en de finales om de medailles verreden.

Meer uit Sport

Atlete Hassan zegt na ziekte af voor marathon New York

OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.

5 uur geleden
Mekies nog vijf jaar lang teambaas Red Bull in Formule 1

MILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.

8 uur geleden
Turner Schmidt extra gespannen en extra gemotiveerd door Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.

8 uur geleden
Saudi-Arabië stelt tennistoernooi uit na aanvallen Houthi's

RIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.

9 uur geleden
Sabalenka uitgeschakeld in tweede ronde van tennistoernooi Wuhan

WUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.

10 uur geleden
Persbureau AFP: FIFA komt met ontwikkelingsplan van 5,7 miljard

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.

10 uur geleden
Merlier sprint naar zege in eerste etappe Eneco Tour

EDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.

11 uur geleden