BMX'er Kimmann pakt na olympische titel ook de wereldtitel
ARNHEM (ANP) - Niek Kimmann heeft zondag bij het WK BMX overtuigend goud gewonnen. De Nederlander nam op het circuit op Papendal al vroeg in de wedstrijd de leiding en die stond hij niet meer af. De Fransman Sylvain André finishte als tweede, het brons ging naar de Zwitser David Graf. Mitchel Schotman, de tweede Nederlander die de finale had gehaald, moest met de zesde plek genoegen nemen.
Voor Kimmann betekende de wereldtitel het tweede grote succes deze zomer. Drie weken geleden won de 25-jarige fietscrosser in Tokio de olympische titel. Dat was extra bijzonder omdat hij kort daarvoor tijdens een training een scheurtje in zijn linkerknie opliep toen hij een overstekende official niet kon ontwijken.
"Dit was heel speciaal", zei Kimmann na de WK-finale tegen de NOS. "Natuurlijk is olympisch goud het hoogste haalbare, maar een WK in eigen land is supervet. Helemaal om nu weer met publiek te rijden. Iedereen schreeuwt jouw naam en dat geeft echt iets extra's. Zo'n WK in Nederland staat wel bijna gelijk aan de Spelen voor mij."
Vorm van mijn leven
Kimmann kon zelf maar moeilijk geloven dat hij nu weer won. De dokter had hem geadviseerd, vanwege zijn knieblessure, niet te starten. Bovendien had Kimmann na zijn olympische titel vanwege media-optredens en andere verplichtingen niet heel veel getraind. Tegen de NOS zei hij: "Ik ben in de vorm van mijn leven en qua pijn gaat het fietsen beter dan in Tokio. Op de fiets heb ik nergens last van en het zou niet gevaarlijk zijn als ik niet zou vallen. Het was een weloverwogen beslissing en ik ben er ontzettend blij mee. Heel speciaal dat het mij is gelukt."
Voormalig wereldkampioen Twan van Gendt strandde in de kwartfinales en zei tegen de NOS dat hij stopt met BMX'en en verder gaat op de mountainbike.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
7 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden