BMX'er Kimmann begint olympisch jaar zonder coach
ROTORUA (ANP) - Olympisch BMX-kampioen Niek Kimmann begint zaterdag zonder coach aan het jaar waarin hij in Parijs zijn titel wil verdedigen. In het Nieuw-Zeelandse Rotorua is het eerste van drie raceweekenden om de wereldbeker gepland. Daarnaast telt het WK in mei nog mee voor kwalificatie voor de Spelen. Kimmann lijkt redelijk zeker van een ticket, maar een paar goede resultaten zouden elke twijfel al vroeg kunnen wegnemen.
Kimmann koos er kort voor de Spelen van Tokio voor om de vertrouwde omgeving van Papendal te verruilen voor een trainingsgroep onder leiding van de Brit Liam Phillips in Zwitserland. De succesvolle samenwerking kreeg een vervolg in Zuid-Frankrijk, maar tegenwoordig is Kimmann zijn eigen coach in Californië, waar hij is neergestreken. "Ik ben iemand die altijd op zoek is naar nieuwe uitdagingen", legt hij uit op de site van de internationale wielrenunie UCI. "Daarom koos ik destijds voor Zwitserland en heb ik nu besloten mijn eigen trainingsschema's te schrijven en alles zelf te doen. Ik realiseerde me dat ik iets nieuws moest doen om er motivatie uit te putten en me te focussen."
De uit het Overijsselse Lutten afkomstige fietscrosser is benieuwd hoe zijn nieuwe aanpak uitpakt. "Toen ik voor Tokio naar Zwitserland verhuisde verklaarden mensen me gek en misschien doen ze dat nu wel weer. Maar ik wil altijd leren, ik zie dat als mijn voornaamste doel."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
23 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden