BMX'er Kimmann begint olympisch jaar zonder coach
ROTORUA (ANP) - Olympisch BMX-kampioen Niek Kimmann begint zaterdag zonder coach aan het jaar waarin hij in Parijs zijn titel wil verdedigen. In het Nieuw-Zeelandse Rotorua is het eerste van drie raceweekenden om de wereldbeker gepland. Daarnaast telt het WK in mei nog mee voor kwalificatie voor de Spelen. Kimmann lijkt redelijk zeker van een ticket, maar een paar goede resultaten zouden elke twijfel al vroeg kunnen wegnemen.
Kimmann koos er kort voor de Spelen van Tokio voor om de vertrouwde omgeving van Papendal te verruilen voor een trainingsgroep onder leiding van de Brit Liam Phillips in Zwitserland. De succesvolle samenwerking kreeg een vervolg in Zuid-Frankrijk, maar tegenwoordig is Kimmann zijn eigen coach in Californië, waar hij is neergestreken. "Ik ben iemand die altijd op zoek is naar nieuwe uitdagingen", legt hij uit op de site van de internationale wielrenunie UCI. "Daarom koos ik destijds voor Zwitserland en heb ik nu besloten mijn eigen trainingsschema's te schrijven en alles zelf te doen. Ik realiseerde me dat ik iets nieuws moest doen om er motivatie uit te putten en me te focussen."
De uit het Overijsselse Lutten afkomstige fietscrosser is benieuwd hoe zijn nieuwe aanpak uitpakt. "Toen ik voor Tokio naar Zwitserland verhuisde verklaarden mensen me gek en misschien doen ze dat nu wel weer. Maar ik wil altijd leren, ik zie dat als mijn voornaamste doel."
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
12 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
14 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
15 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
15 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
16 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
16 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
17 uur geleden