Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMX'er Kimmann begint olympisch jaar zonder coach

BMX'er Kimmann begint olympisch jaar zonder coach

ROTORUA (ANP) - Olympisch BMX-kampioen Niek Kimmann begint zaterdag zonder coach aan het jaar waarin hij in Parijs zijn titel wil verdedigen. In het Nieuw-Zeelandse Rotorua is het eerste van drie raceweekenden om de wereldbeker gepland. Daarnaast telt het WK in mei nog mee voor kwalificatie voor de Spelen. Kimmann lijkt redelijk zeker van een ticket, maar een paar goede resultaten zouden elke twijfel al vroeg kunnen wegnemen.

Kimmann koos er kort voor de Spelen van Tokio voor om de vertrouwde omgeving van Papendal te verruilen voor een trainingsgroep onder leiding van de Brit Liam Phillips in Zwitserland. De succesvolle samenwerking kreeg een vervolg in Zuid-Frankrijk, maar tegenwoordig is Kimmann zijn eigen coach in Californië, waar hij is neergestreken. "Ik ben iemand die altijd op zoek is naar nieuwe uitdagingen", legt hij uit op de site van de internationale wielrenunie UCI. "Daarom koos ik destijds voor Zwitserland en heb ik nu besloten mijn eigen trainingsschema's te schrijven en alles zelf te doen. Ik realiseerde me dat ik iets nieuws moest doen om er motivatie uit te putten en me te focussen."

De uit het Overijsselse Lutten afkomstige fietscrosser is benieuwd hoe zijn nieuwe aanpak uitpakt. "Toen ik voor Tokio naar Zwitserland verhuisde verklaarden mensen me gek en misschien doen ze dat nu wel weer. Maar ik wil altijd leren, ik zie dat als mijn voornaamste doel."

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

41 minuten geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

1 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

19 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

20 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

22 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

23 uur geleden