Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMX-kampioen Twan van Gendt: sport staat op het derde plan

BMX-kampioen Twan van Gendt: sport staat op het derde plan

DEN BOSCH (ANP) - Voor regerend wereldkampioen BMX Twan van Gendt begon het olympische jaar dramatisch toen hij in januari een ernstige handblessure opliep in Australië. Met het uitstel van de Spelen naar de zomer van 2021 heeft hij meer tijd om in topvorm te raken, maar sport staat voor Van Gendt even op een lager plan.

"Toen de eerste wereldbekerwedstrijden vanwege het coronavirus werden afgelast, dacht ik nog, dit kan voor mij een voordeel zijn", zegt de 27-jarige BMX’er. "Nu de epidemie zo groot is en het zo’n gevaar is geworden, is het niet meer aan mij om te zeggen wat ik ervan vind. Alles is afgelast en dat is volkomen begrijpelijk."

De sport staat voorlopig op het tweede plan. "Nou, eerder op het derde plan", verbetert Van Gendt. "Het eerste is dat iedereen hier gezond uitkomt en niet te veel mensen overlijden. Daarnaast zijn er veel mensen die financiële problemen krijgen, dat is allemaal zo veel belangrijker dan sport die niet doorgaat."

Krachttraining

Van Gendt raakte geblesseerd toen hij tijdens de krachttraining een gewicht van 150 kilo niet goed opving, waardoor een botje in zijn rechterhand uit de kom schoot en veel schade aan de banden veroorzaakte. Hij werd enkele keren geopereerd en kreeg recent nog een ontsteking in zijn hand. Inmiddels gaat het herstel gestaag en zegt hij al weer te squatten met ruim 100 kilogram. "Het is niet dat ik tien weken niets heb gedaan. Behalve mijn hand ben ik nog steeds fit. Ik heb ook al proberen te fietsen, maar ik kan een kind van 14 jaar net weerstand bieden. Ik ben nog lang niet op het niveau waar ik moet zijn."

Dat het grote doel voor 2020, de Olympische Spelen, zijn uitgesteld geeft hem deels rust. "Tot twee weken geleden stond de druk er vol op. Ik ging er van uit dat ik in juli fit was. Deze blessure was een hobbel op de weg, maar het doel was onveranderd. Maar nu is ineens het doel veranderd. Daar moet ik even van resetten." De revalidatie gaat ondertussen maximaal door, zegt hij. "Ik kan sinds kort weer mijn kwark een beetje normaal opeten met mijn rechterhand."

Van Gendt kijkt uit naar een normale hervatting van zijn sport. "Ik denk dat iedereen over een aantal maanden blij is om zijn dagelijkse dingen weer te kunnen doen. We zijn pas twee weken onderweg met aangepaste regels en zijn er nog lang niet. We kunnen niets anders doen dan op elkaar letten. Ik zou het fijn vinden als mijn ouders er over minimaal tien jaar ook nog zijn. Dat is veel belangrijker dan een paar uitgestelde wedstrijden."

Meer uit Sport

De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

21 minuten geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

11 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

12 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

12 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

14 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

15 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

15 uur geleden