BMX-kampioen Twan van Gendt: sport staat op het derde plan
DEN BOSCH (ANP) - Voor regerend wereldkampioen BMX Twan van Gendt begon het olympische jaar dramatisch toen hij in januari een ernstige handblessure opliep in Australië. Met het uitstel van de Spelen naar de zomer van 2021 heeft hij meer tijd om in topvorm te raken, maar sport staat voor Van Gendt even op een lager plan.
"Toen de eerste wereldbekerwedstrijden vanwege het coronavirus werden afgelast, dacht ik nog, dit kan voor mij een voordeel zijn", zegt de 27-jarige BMX’er. "Nu de epidemie zo groot is en het zo’n gevaar is geworden, is het niet meer aan mij om te zeggen wat ik ervan vind. Alles is afgelast en dat is volkomen begrijpelijk."
De sport staat voorlopig op het tweede plan. "Nou, eerder op het derde plan", verbetert Van Gendt. "Het eerste is dat iedereen hier gezond uitkomt en niet te veel mensen overlijden. Daarnaast zijn er veel mensen die financiële problemen krijgen, dat is allemaal zo veel belangrijker dan sport die niet doorgaat."
Krachttraining
Van Gendt raakte geblesseerd toen hij tijdens de krachttraining een gewicht van 150 kilo niet goed opving, waardoor een botje in zijn rechterhand uit de kom schoot en veel schade aan de banden veroorzaakte. Hij werd enkele keren geopereerd en kreeg recent nog een ontsteking in zijn hand. Inmiddels gaat het herstel gestaag en zegt hij al weer te squatten met ruim 100 kilogram. "Het is niet dat ik tien weken niets heb gedaan. Behalve mijn hand ben ik nog steeds fit. Ik heb ook al proberen te fietsen, maar ik kan een kind van 14 jaar net weerstand bieden. Ik ben nog lang niet op het niveau waar ik moet zijn."
Dat het grote doel voor 2020, de Olympische Spelen, zijn uitgesteld geeft hem deels rust. "Tot twee weken geleden stond de druk er vol op. Ik ging er van uit dat ik in juli fit was. Deze blessure was een hobbel op de weg, maar het doel was onveranderd. Maar nu is ineens het doel veranderd. Daar moet ik even van resetten." De revalidatie gaat ondertussen maximaal door, zegt hij. "Ik kan sinds kort weer mijn kwark een beetje normaal opeten met mijn rechterhand."
Van Gendt kijkt uit naar een normale hervatting van zijn sport. "Ik denk dat iedereen over een aantal maanden blij is om zijn dagelijkse dingen weer te kunnen doen. We zijn pas twee weken onderweg met aangepaste regels en zijn er nog lang niet. We kunnen niets anders doen dan op elkaar letten. Ik zou het fijn vinden als mijn ouders er over minimaal tien jaar ook nog zijn. Dat is veel belangrijker dan een paar uitgestelde wedstrijden."
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
6 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
8 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
8 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
8 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden