BMW voorziet zwaar jaar door coronacrisis
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse automaker BMW heeft zijn prognoses voor het lopende boekjaar neerwaarts bijgesteld. De onderneming wordt hard geraakt door de coronacrisis die de verkopen van auto's wereldwijd dwarszit. Vooral in China is de vraag naar auto's minder geworden.
BMW sloot het eerst kwartaal van het jaar evengoed af met een 3,5 procent hogere omzet van 23,3 miljard euro. Verder steeg de brutowinst met bijna 5 procent tot 798 miljoen euro, geholpen door een gunstige vergelijkingsbasis. Verschillende eenmalige effecten drukten een jaar eerder op de resultaten. Zo was BMW destijds onder meer een flinke som geld kwijt aan de afwikkeling van een antitrustzaak.
De autoverkopen van BMW, een belangrijke maatstaf die door marktkenners nauwlettend in de gaten wordt gehouden, daalde met 6,4 procent. Dit kwam vooral door de sluiting van veel showrooms in maart. Volgens BMW zal het lopende kwartaal nog minder zijn dan het eerste kwartaal.
BMW verwacht dat de groepswinst voor belastingen "aanzienlijk lager" zal uitvallen dan in 2019. Daarbij rekent het bedrijf op herstel vanaf het derde kwartaal. BMW benadrukt dat het mogelijke ontwikkelingen, zoals een voortdurende recessie in grote markten, ernstigere vertraging in China, strengere concurrentie vanwege het virus en mogelijke implicaties veroorzaakt door een tweede golf van infecties en bijbehorende maatregelen, buiten beschouwing laat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.
38 minuten geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
1 uur geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
7 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
16 uur geleden