BMW voelt Chinese lockdowns in verkopen
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Autoproducent BMW heeft in het tweede kwartaal aanzienlijk minder auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Vooral in China liepen de verkopen terug, wat grotendeels te wijten was aan de lockdowns in miljoenensteden als Shanghai, Beijing en Shenzhen. Daardoor konden klanten geen auto's kopen, maar kon BMW ook geen auto's afleveren.
In het Aziatische land, een belangrijke markt voor het autoconcern dat ook de merken MINI en Rolls-Royce omvat, verkocht BMW daardoor 28 procent minder. Maar ook in Europa en de Verenigde Staten gingen de verkopen met zo'n vijfde omlaag. Daarbij spelen de chiptekorten ook nog een rol. BMW is net als veel andere merken meer in gaan zetten op luxere en dus duurdere uitvoeringen van zijn modellen en minder op veel verkopen. Die keuze is afgedwongen doordat chips nog altijd moeilijk leverbaar zijn.
De verkoop van elektrische voertuigen ging wel sterk vooruit. Het Duitse automerk introduceerde al diverse nieuwe elektrische modellen en zag zijn verkopen daarvan meer dan verdubbelen. Ook het aantal bestellingen voor elektrische auto's voor de komende tijd is bemoedigend.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer omzet geboekt, mede door meer verkeersvliegtuigen te leveren. Het ging om 171 toestellen, tegen 150 in dezelfde periode een jaar eerder. De totale omzet klom met 8 procent tot 24,6 miljard dollar.
38 minuten geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrankproducent Coca-Cola heeft goede zaken gedaan in het afgelopen kwartaal als een van de hoofdsponsors van het WK voetbal. Het concern wist meer frisdranken te verkopen en profiteerde tegelijkertijd van prijsverhogingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU voert importheffingen in voor Chinees nylon, omdat dit heel goedkoop op de Europese markt wordt gedumpt. Dat meldt een woordvoerder van de Europese Commissie. De heffingen op nylon, ook bekend als polyamidegarens, variëren van 60 tot 67,5 procent.
1 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS heeft zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogd. Dit wijst erop dat de keuze om minder in te zetten op het bezorgen van Amazon-pakketjes, goed uitpakt voor de koeriersdienst.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota en Honda hebben de productie in fabrieken in het zuiden van Japan tijdelijk stilgelegd na de zware aardbeving daar. Volgens persbureau Kyodo heeft Toyota de productie opgeschort in drie autofabrieken in de prefectuur Fukuoka.
1 uur geledenKAUB (ANP/BLOOMBERG) - Door de aanhoudende hittegolven in Europa dreigt de waterstand van de Rijn te dalen tot een historisch dieptepunt. Daardoor ontstaan knelpunten voor het vervoer van steenkool en brandstoffen naar het binnenland en lopen de transportkosten op.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht geen groot banenverlies in Nederland na de verkoop van de voedingsmiddelendivisie aan het Amerikaanse McCormick. Financieel directeur Srinivas Phatak van het Britse concern benadrukt dat de aanwezigheid van het fusiebedrijf in ons land sterk blijft door de komst van het 'internationale' hoofdkantoor, naast het 'wereldwijde' hoofdkantoor in de VS. Daarnaast blijft het wereldwijde onderzoekscentrum van de voedingsmiddelentak in Wageningen.
2 uur geleden