
BMW verkoopt iets meer auto's, behalve in China
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW heeft in het tweede kwartaal iets meer auto's verkocht dan een jaar eerder, maar kampte net als andere Duitse autofabrikanten wel met zwakte op de Chinese markt. Volgens het bedrijf uit München werden er in de afgelopen periode wereldwijd 621.271 auto's verkocht, inclusief de dochtermerken MINI en Rolls-Royce. Dat is een stijging van 0,4 procent.
De verkoop in China daalde met bijna 14 procent, maar op de Duitse thuismarkt en de rest van Europa waren plussen te zien. Ook in de Verenigde Staten nam de verkoop toe, ondanks de Amerikaanse importheffingen op buitenlandse auto's. BMW zou namelijk de extra kosten door de invoertarieven nog niet doorberekenen aan Amerikaanse klanten. Daarnaast heeft BMW een grote fabriek in de VS, waardoor heffingen ontlopen worden.
Over de eerste helft van dit jaar verkocht het concern in totaal meer dan 1,2 miljoen auto's. Daarbij was voor China een krimp met ruim 15 procent te zien door onder meer felle concurrentie van lokale autobouwers. Ook Mercedes-Benz, Audi, Porsche en Volkswagen merken dat.
Mijlpaal
BMW zegt verder dat er in het afgelopen kwartaal een belangrijke mijlpaal werd behaald, met de verkoop van de 1,5 miljoenste volledig elektrische auto.
De motorfietsenverkoop van BMW zakte in de afgelopen periode met 8 procent tot iets meer dan 61.300 stuks.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De bitcoin heeft donderdag opnieuw een recordniveau bereikt. De waarde van de meest verhandelde cryptomunt ter wereld klom donderdagavond tot ruim boven de 113.000 dollar, nadat woensdag nog voor het eerst de grens van 112.000 dollar werd doorbroken.
26 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Tesla wil zijn zelfrijdende taxi's naar het gebied rond San Francisco brengen. Daarmee doet de elektrische autofabrikant onder leiding van Elon Musk een poging het gebruik van het voertuig uit te breiden na de kleinschalige lancering vorige maand in de Texaanse stad Austin.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met aanzienlijke winst gesloten. Beleggers lijken zich weinig aan te trekken van de nieuwe importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. De president heeft inmiddels aan rond de twintig landen brieven gestuurd met importheffingen, die grotendeels overeenkomen met de percentages die Trump al in april had aangekondigd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) vraagt de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid om aandacht voor het concurrentiespeelveld tussen traditionele supermarkten en onlinesupermarkten, zoals Picnic. De marktwaakhond schreef een brief aan de minister naar aanleiding van een mogelijk besluit om een nieuwe supermarkt-cao voor de hele sector verplicht te maken. Picnic wil hiervan worden uitgezonderd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV schort acties bij het grondpersoneel van KLM op tot na de zomervakantie. De afgelopen weken werden al tot tweemaal toe aangekondigde stakingen op Schiphol door de rechter verboden.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van Tesla vindt plaats op 6 november. De elektrische autofabrikant heeft dat donderdag aangekondigd, een dag nadat een groep investeerders had aangedrongen op het vaststellen van een datum.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Delta Air Lines behoorde donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De luchtvaartmaatschappij presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook de vooruitzichten voor de huidige verslagperiode, met daarin het belangrijke vakantieseizoen, vielen hoger uit dan voorzien.
5 uur geleden