BMW verkocht niet eerder zoveel auto's als in 2023
MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW heeft niet eerder zoveel auto's verkocht als het afgelopen jaar. De Duitse autofabrikant maakte een sterk laatste kwartaal door, waardoor de wereldwijde verkoop in 2023 uiteindelijk uitkwam op bijna 2,6 miljoen auto's. Dat is ruim 6 procent meer dan een jaar eerder.
Vooral de verkoop van volledig elektrische auto's, goed voor 15 procent van het totaal, nam toe. Daarvan verkocht BMW vorig jaar 376.000, 74 procent meer dan in 2022. Volgens BWM-bestuurslid Jochen Goller laten die cijfers zien dat dit segment sneller is gegroeid dan de totale markt voor volledig elektrische auto's. Voor het huidige jaar wil BMW ruim een half miljoen volledig elektrische auto's verkopen.
BMW zag in alle wereldwijde regio's groei. Zo steeg de verkoop in de Verenigde Staten met ruim 9 procent, die in Europa met 7,5 procent en in China met iets meer dan 4 procent. In het laatste kwartaal van 2023 verkocht BMW 10 procent meer auto's dan een jaar eerder, 719.000 in totaal.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op het Amerikaanse platform Polymarket. Daarmee lijkt de goksite gehoor te geven aan de oproep van de Kansspelautoriteit (Ksa), die had geëist dat het bedrijf de "illegale activiteit" zou staken.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag wat op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig en hielden vooral de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten, want "anders gaan er slechte dingen gebeuren". Ook wordt gewacht op een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en Indonesië hebben een handelsakkoord gesloten. Het akkoord voorziet onder meer in een tarief van 19 procent voor Indonesische goederen die de VS binnenkomen.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Nvidia staat op het punt een investering van 30 miljard dollar in ChatGPT-maker OpenAI af te ronden, schrijft de Financial Times. In september sloten de twee grote Amerikaanse AI-bedrijven nog een megadeal, waarbij Nvidia tot 100 miljard zou investeren in OpenAI. Maar daar gaan ze volgens de zakenkrant niet meer mee door.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in december opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden in de laatste maand van 2025 2,6 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een afname van de investeringen van 4,8 procent in november en een daling van 0,7 procent in oktober.
3 uur geleden