BMW verkocht niet eerder zoveel auto's als in 2023
MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW heeft niet eerder zoveel auto's verkocht als het afgelopen jaar. De Duitse autofabrikant maakte een sterk laatste kwartaal door, waardoor de wereldwijde verkoop in 2023 uiteindelijk uitkwam op bijna 2,6 miljoen auto's. Dat is ruim 6 procent meer dan een jaar eerder.
Vooral de verkoop van volledig elektrische auto's, goed voor 15 procent van het totaal, nam toe. Daarvan verkocht BMW vorig jaar 376.000, 74 procent meer dan in 2022. Volgens BWM-bestuurslid Jochen Goller laten die cijfers zien dat dit segment sneller is gegroeid dan de totale markt voor volledig elektrische auto's. Voor het huidige jaar wil BMW ruim een half miljoen volledig elektrische auto's verkopen.
BMW zag in alle wereldwijde regio's groei. Zo steeg de verkoop in de Verenigde Staten met ruim 9 procent, die in Europa met 7,5 procent en in China met iets meer dan 4 procent. In het laatste kwartaal van 2023 verkocht BMW 10 procent meer auto's dan een jaar eerder, 719.000 in totaal.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
9 minuten geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
39 minuten geledenVALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
3 uur geleden