Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMW roept Berlijn op: verwerp EU-heffing Chinese stekkerauto's

BMW roept Berlijn op: verwerp EU-heffing Chinese stekkerauto's

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - BMW dringt er bij de Duitse regering op aan om zich uit te spreken tegen de verhoogde importtarieven op elektrische auto's uit China. "Extra tarieven schaden internationaal opererende bedrijven in ons land en kunnen een handelsconflict uitlokken waar niemand baat bij heeft", zegt topman Oliver Zipse van de Duitse autofabrikant woensdag in een verklaring.

De Europese Unie voerde begin juli voorlopige heffingen in voor stekkerauto's van Chinese fabrikanten. Volgens de EU was er sprake van oneerlijke overheidssubsidies, waarvan ondernemingen in China profiteerden. De invoerheffingen kunnen oplopen tot enkele tientallen procenten. Lidstaten van de EU stemmen vrijdag over het opleggen van definitieve tarieven tot wel 45 procent.

Duitsland heeft een grote auto-industrie met, naast BMW, fabrikanten als Mercedes-Benz en Volkswagen. De automakers hebben zich de afgelopen tijd kritisch uitgesproken over de heffingen, omdat China een belangrijke afzetmarkt is. Zij vrezen een handelsoorlog. Zo heeft China eerder gedreigd met vergeldingsheffingen op Europese producten zoals zuivel, cognac, varkensvlees en auto's.

Onderhandelingen met China

Uit gegevens van de Duitse organisatie voor de auto-industrie VDA komt naar voren dat Duitsland vorig jaar voor ruim 26 miljard euro aan voertuigen en onderdelen naar China exporteerde. De import van auto's en onderdelen uit China was goed voor 6,8 miljard euro. VDA stelt dat de mogelijke schade van de heffingen voor de Duitse auto-industrie groter is dan de mogelijke voordelen.

De EU heeft de afgelopen maanden onderhandeld met Beijing om een oplossing te vinden die definitieve heffingen zou kunnen voorkomen. Deze gesprekken tussen beide partijen kunnen doorgaan, zelfs als de lidstaten de tarieven goedkeuren.

Meer uit Financieel

KPMG: grote zorgen over migratie, wooncrisis en stijgende kosten

AMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.

1 uur geleden
Apple wint rechtszaak tegen Nederlandse verkoper namaak-AirPods

DEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.

1 uur geleden
Brussel maakt richtlijnen voor mogelijk tekort vliegtuigbrandstof

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).

2 uur geleden
Oekraïense miljardair koopt huis in Monaco voor 471 miljoen euro

MONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.

2 uur geleden
Onvoltooid attractiepark Rotterdam geveild voor 6,5 miljoen euro

ROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.

2 uur geleden
Iran wil binnenlands vliegverkeer na ruim 50 dagen weer opstarten

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.

2 uur geleden
Peiling: helft Duitsers vindt stoppen kernenergie fout besluit

BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.

3 uur geleden