BMW roept Berlijn op: verwerp EU-heffing Chinese stekkerauto's
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - BMW dringt er bij de Duitse regering op aan om zich uit te spreken tegen de verhoogde importtarieven op elektrische auto's uit China. "Extra tarieven schaden internationaal opererende bedrijven in ons land en kunnen een handelsconflict uitlokken waar niemand baat bij heeft", zegt topman Oliver Zipse van de Duitse autofabrikant woensdag in een verklaring.
De Europese Unie voerde begin juli voorlopige heffingen in voor stekkerauto's van Chinese fabrikanten. Volgens de EU was er sprake van oneerlijke overheidssubsidies, waarvan ondernemingen in China profiteerden. De invoerheffingen kunnen oplopen tot enkele tientallen procenten. Lidstaten van de EU stemmen vrijdag over het opleggen van definitieve tarieven tot wel 45 procent.
Duitsland heeft een grote auto-industrie met, naast BMW, fabrikanten als Mercedes-Benz en Volkswagen. De automakers hebben zich de afgelopen tijd kritisch uitgesproken over de heffingen, omdat China een belangrijke afzetmarkt is. Zij vrezen een handelsoorlog. Zo heeft China eerder gedreigd met vergeldingsheffingen op Europese producten zoals zuivel, cognac, varkensvlees en auto's.
Onderhandelingen met China
Uit gegevens van de Duitse organisatie voor de auto-industrie VDA komt naar voren dat Duitsland vorig jaar voor ruim 26 miljard euro aan voertuigen en onderdelen naar China exporteerde. De import van auto's en onderdelen uit China was goed voor 6,8 miljard euro. VDA stelt dat de mogelijke schade van de heffingen voor de Duitse auto-industrie groter is dan de mogelijke voordelen.
De EU heeft de afgelopen maanden onderhandeld met Beijing om een oplossing te vinden die definitieve heffingen zou kunnen voorkomen. Deze gesprekken tussen beide partijen kunnen doorgaan, zelfs als de lidstaten de tarieven goedkeuren.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - De beursgenoteerde bouwer BAM neemt A.Hak over, een aannemersbedrijf gespecialiseerd in ondergrondse infrastructuur. Het bedrijf wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 500 miljoen euro.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geëindigd, na recordstanden een dag eerder. Nervositeit over de nog altijd hoge energieprijzen kreeg de overhand. De vrees is dat dure brandstoffen de inflatie stuwen, wat ook tot hogere rentes leidt. Beleggers keken daarom ook met veel interesse naar de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.
14 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.
14 uur geleden