Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMW roept 1,4 miljoen auto's terug in China om defecte airbags

BMW roept 1,4 miljoen auto's terug in China om defecte airbags

BEIJING (ANP/AFP) - BMW gaat 1,4 miljoen auto's terugroepen in China. Dat heeft de markttoezichthouder in dat land vrijdag bekendgemaakt. Aanleiding zijn defecte airbags in de auto's. Het is niet de eerste terugroepactie die betrekking heeft op deze problemen.

De airbags van de Japanse fabrikant Takata kunnen scheuren waarna fragmenten "naar buiten vliegen en mogelijk letsel toebrengen aan inzittenden", aldus de waakhond. De terugroepactie betreft wagens die zijn geproduceerd in de periode van 2003 tot 2017. Bijna 600.000 modellen zijn gemaakt in China, de overige ongeveer 760.000 zijn geïmporteerd. De Duitse autofabrikant vervangt de airbags kosteloos.

Sinds 2014 zijn al miljoenen auto's die zijn uitgerust met Takata-airbags teruggeroepen. De Japanse fabrikant ging drie jaar later failliet. BMW riep in juli van dit jaar om dezelfde reden nog bijna 400.000 auto's terug in de Verenigde Staten. Ford begon in 2021 nog een terugroepactie voor drie miljoen voertuigen.

BMW riep eerder ook in Nederland auto's met een Takata-airbag terug.

Meer uit Financieel

CPB: beperkt effect hogere energieprijzen op meeste huishoudens

DEN HAAG (ANP) - Het effect van de hogere prijzen van energie en brandstof door de oorlog in het Midden-Oosten op de financiën is voor de meeste huishoudens in Nederland beperkt. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuwe studie naar de doorwerking van die hogere prijzen op de besteedbare inkomens. Maar er zijn uitschieters, want de impact is groter voor huishoudens met lagere tot modale inkomens die meer gas verbruiken en vaker auto rijden.

5 uur geleden
NVM: stroomaansluiting steeds bepalender voor waarde bedrijfspand

UTRECHT (ANP) - Bedrijfspanden met voldoende stroomcapaciteit stijgen in waarde, stelt NVM Business. De wachtlijst voor een nieuwe of verzwaarde stroomaansluiting is de afgelopen jaren gegroeid. Hoe aantrekkelijk een pand voor een bedrijf is, wordt volgens de makelaarsvereniging steeds vaker bepaald door de beschikbaarheid van stroom in plaats van door locatie, bereikbaarheid of huurprijs. Panden zonder ruimte op het net worden moeilijker verhuurd of verkocht.

5 uur geleden
CPB: beperkt effect hogere energieprijzen op meeste huishoudens

DEN HAAG (ANP) - Het effect van de hogere prijzen van energie en brandstof door de oorlog in het Midden-Oosten op de financiën is voor de meeste huishoudens in Nederland beperkt. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuwe studie naar de doorwerking van die hogere prijzen op de besteedbare inkomens. Maar er zijn uitschieters, want de impact is groter voor huishoudens met lagere tot modale inkomens die meer gas verbruiken en vaker auto rijden.

6 uur geleden
Wall Street scherp omlaag door vrees voor renteverhoging

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen woensdag in de laatste handelsuren scherp omlaag door onzekerheid onder beleggers over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Uit nieuwe ramingen van de Fed blijkt dat meerdere beleidsmakers later dit jaar een renteverhoging verwachten door groeiende zorgen over hardnekkige inflatie.

7 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: prijsstabiliteit heeft hoogste prioriteit

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse Federal Reserve, Kevin Warsh, heeft woensdag beloofd dat de centrale bank prijsstabiliteit zal herstellen. Hij deed die uitspraak tijdens zijn eerste persconferentie sinds hij de leiding van de Fed heeft overgenomen.

9 uur geleden
Centrale bank Verenigde Staten laat rente weer ongemoeid

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse centrale bank heeft de rente in de Verenigde Staten woensdag onveranderd gelaten, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Het is het eerste rentebesluit van de nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh.

9 uur geleden
AEX scherpt recordstand aan, vooral chipbedrijven omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX is woensdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van afgelopen vrijdag iets aan. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, werd vooral hoger gezet door stevige koerswinsten bij de chipbedrijven.

11 uur geleden