Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMW presteert beter dan verwacht ondanks minder verkochte auto's

BMW presteert beter dan verwacht ondanks minder verkochte auto's

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - BMW heeft het afgelopen kwartaal betere resultaten geboekt dan verwacht, ondanks aanhoudende verstoringen in de toeleveringsketen. De omzet ging met ruim een vijfde omhoog op jaarbasis, terwijl het aantal verkopen met bijna 20 procent daalde. BMW en andere automakers richten zich vanwege het wereldwijde tekort aan chips al tijden op het luxere segment van de markt, wat meer geld oplevert.

De verkoop van elektrische auto's steeg met ruim 14 procent op jaarbasis en is nu goed voor bijna 16 procent van de autoverkopen. BMW verwacht dit hele jaar wel iets minder auto's te kunnen leveren dan eerder gemeld, omdat chips slecht verkrijgbaar blijven. Die situatie is wel aan het verbeteren.

De omzet steeg tot 34,8 miljard euro. De winst voor aftrek van onder meer belastingen daalde naar 3,4 miljard euro, maar was daarmee wel hoger dan de verwachtingen van analisten. De winst bedroeg in dezelfde periode vorig jaar nog ruim 5 miljard euro, maar dat grote verschil werd vooral veroorzaakt door getroffen voorzieningen en een overname.

Meer uit Financieel

Frankrijk tegen Mercosur-deal, maar akkoord komt er mogelijk toch

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.

1 uur geleden
Beurskoers Groenlandse bank fors omhoog door speculatie over VS

KOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.

2 uur geleden
Volkswagen legt productie in Duitse fabriek stil vanwege storm

EMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.

2 uur geleden
AEX verder verwijderd van 1000 punten na koersverlies chipsector

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.

3 uur geleden
Coolblue wil fietshelmen verkopen nadat topman van fiets valt

ROTTERDAM (ANP) - Coolblue wil fietshelmen gaan verkopen. Topman Pieter Zwart van de elektronicaketen roept mensen via LinkedIn op goede fietshelmen en -merken met hem te delen. Hij doet deze oproep omdat hij naar eigen zeggen onlangs van zijn fiets is gevallen en enkele tanden kwijt is geraakt.

3 uur geleden
Eindhoven Airport vraagt natuurvergunning aan

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Volgens het vliegveld is dat nodig om de hogere uitstoot van stikstof door vliegtuigen.

3 uur geleden
Personeelstekort in kinderopvang daalt niet langer

UTRECHT (ANP) - De daling van het personeelstekort in de kinderopvang zet niet door. Daardoor blijft de druk op de sector hoog, ziet Kinderopvang werkt!. Die organisatie zet zich in voor mensen die in de kinderopvangsector werken. Door de tekorten is de werkdruk hoog en zijn de wachtlijsten lang.

4 uur geleden