BMW presteert beter dan verwacht ondanks minder verkochte auto's
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - BMW heeft het afgelopen kwartaal betere resultaten geboekt dan verwacht, ondanks aanhoudende verstoringen in de toeleveringsketen. De omzet ging met ruim een vijfde omhoog op jaarbasis, terwijl het aantal verkopen met bijna 20 procent daalde. BMW en andere automakers richten zich vanwege het wereldwijde tekort aan chips al tijden op het luxere segment van de markt, wat meer geld oplevert.
De verkoop van elektrische auto's steeg met ruim 14 procent op jaarbasis en is nu goed voor bijna 16 procent van de autoverkopen. BMW verwacht dit hele jaar wel iets minder auto's te kunnen leveren dan eerder gemeld, omdat chips slecht verkrijgbaar blijven. Die situatie is wel aan het verbeteren.
De omzet steeg tot 34,8 miljard euro. De winst voor aftrek van onder meer belastingen daalde naar 3,4 miljard euro, maar was daarmee wel hoger dan de verwachtingen van analisten. De winst bedroeg in dezelfde periode vorig jaar nog ruim 5 miljard euro, maar dat grote verschil werd vooral veroorzaakt door getroffen voorzieningen en een overname.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is in november verder afgezwakt na een zwak begin van het laatste kwartaal van dit jaar. De detailhandelsverkopen in China groeiden afgelopen maand in het zwakste tempo sinds de coronapandemie, terwijl de investeringen verder afnamen. Ook de groei van de industriële productie viel verder terug.
3 uur geledenBEDFORD (ANP/BLOOMBERG) - Robotstofzuigermaker iRobot heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf, bekend van de Roomba-stofzuigers, wil via een reorganisatie onder toezicht van de rechter doorgaan, maar komt daarbij in handen van zijn belangrijkste leverancier en geldschieter uit China.
4 uur geleden