BMW presteert beter dan verwacht ondanks minder verkochte auto's
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - BMW heeft het afgelopen kwartaal betere resultaten geboekt dan verwacht, ondanks aanhoudende verstoringen in de toeleveringsketen. De omzet ging met ruim een vijfde omhoog op jaarbasis, terwijl het aantal verkopen met bijna 20 procent daalde. BMW en andere automakers richten zich vanwege het wereldwijde tekort aan chips al tijden op het luxere segment van de markt, wat meer geld oplevert.
De verkoop van elektrische auto's steeg met ruim 14 procent op jaarbasis en is nu goed voor bijna 16 procent van de autoverkopen. BMW verwacht dit hele jaar wel iets minder auto's te kunnen leveren dan eerder gemeld, omdat chips slecht verkrijgbaar blijven. Die situatie is wel aan het verbeteren.
De omzet steeg tot 34,8 miljard euro. De winst voor aftrek van onder meer belastingen daalde naar 3,4 miljard euro, maar was daarmee wel hoger dan de verwachtingen van analisten. De winst bedroeg in dezelfde periode vorig jaar nog ruim 5 miljard euro, maar dat grote verschil werd vooral veroorzaakt door getroffen voorzieningen en een overname.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
5 uur geleden