BMW presteert beter dan verwacht ondanks minder verkochte auto's
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - BMW heeft het afgelopen kwartaal betere resultaten geboekt dan verwacht, ondanks aanhoudende verstoringen in de toeleveringsketen. De omzet ging met ruim een vijfde omhoog op jaarbasis, terwijl het aantal verkopen met bijna 20 procent daalde. BMW en andere automakers richten zich vanwege het wereldwijde tekort aan chips al tijden op het luxere segment van de markt, wat meer geld oplevert.
De verkoop van elektrische auto's steeg met ruim 14 procent op jaarbasis en is nu goed voor bijna 16 procent van de autoverkopen. BMW verwacht dit hele jaar wel iets minder auto's te kunnen leveren dan eerder gemeld, omdat chips slecht verkrijgbaar blijven. Die situatie is wel aan het verbeteren.
De omzet steeg tot 34,8 miljard euro. De winst voor aftrek van onder meer belastingen daalde naar 3,4 miljard euro, maar was daarmee wel hoger dan de verwachtingen van analisten. De winst bedroeg in dezelfde periode vorig jaar nog ruim 5 miljard euro, maar dat grote verschil werd vooral veroorzaakt door getroffen voorzieningen en een overname.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.
13 minuten geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.
4 uur geleden