Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMW presenteert nieuwe elektrische auto 'Vision Neue Klasse'

BMW presenteert nieuwe elektrische auto 'Vision Neue Klasse'

MÜNCHEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse autofabrikant BMW heeft zaterdag zijn nieuwe concept voor elektrische auto's gepresenteerd, de zogenoemde 'Vision Neue Klasse'. De eerste auto's van dat nieuwe concept moeten in 2025 in productie worden genomen en op de markt worden gebracht.

Volgens BMW zullen die auto's onder meer veel sneller zijn op te laden en een grotere reikwijdte hebben. Het bedrijf wil daarmee beter de concurrentie aan kunnen gaan met andere elektrische automakers, waaronder Tesla en het Chinese BYD, maar ook elektrische modellen van de Duitse rivalen Volkswagen, Audi en Mercedes-Benz.

De Vision Neue Klasse zal komende week te zien zijn op de IAA-autoshow in München. BMW spreekt van het begin van een nieuw tijdperk voor het bedrijf.

'Erg winstgevend'

"Met de Vision Neue Klasse hebben we alle innovatieve kracht gebruikt die BMW heeft op elektrisch gebied, op digitaal gebied en de auto zal uiteraard worden voorbereid voor de industrie van circulariteit", zei topman Oliver Zipse over het nieuwe prototype.

Zipse verklaarde op de presentatie ook dat BMW net zo goed verdient met elektrische auto's als met wagens met verbrandingsmotoren. Hij stelt dat het bedrijf nu winstgevend is met elke elektrische auto en dat de Vision Neue Klasse nog meer zal opbrengen. "Het zal erg winstgevend zijn."

SUV

De nieuwe serie is gebaseerd op een speciaal platform dat BMW heeft ontwikkeld voor zijn elektrische auto's, met een volledig voor elektrisch rijden ingerichte architectuur, zegt het bedrijf. De onderdelen zijn ontworpen voor recycling. Daardoor worden de nieuwe auto's ook milieuvriendelijker, aldus BMW.

Er moeten verschillende modellen komen van de Vision Neue Klasse. Zaterdag werd een sedan gepresenteerd, maar er moet ook een SUV komen die in een nieuwe BMW-fabriek in Hongarije gebouwd gaat worden, plus nog meer modellen.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

8 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

8 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

9 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

12 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

13 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

15 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

15 uur geleden