Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMW presenteert nieuwe elektrische auto 'Vision Neue Klasse'

BMW presenteert nieuwe elektrische auto 'Vision Neue Klasse'

MÜNCHEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse autofabrikant BMW heeft zaterdag zijn nieuwe concept voor elektrische auto's gepresenteerd, de zogenoemde 'Vision Neue Klasse'. De eerste auto's van dat nieuwe concept moeten in 2025 in productie worden genomen en op de markt worden gebracht.

Volgens BMW zullen die auto's onder meer veel sneller zijn op te laden en een grotere reikwijdte hebben. Het bedrijf wil daarmee beter de concurrentie aan kunnen gaan met andere elektrische automakers, waaronder Tesla en het Chinese BYD, maar ook elektrische modellen van de Duitse rivalen Volkswagen, Audi en Mercedes-Benz.

De Vision Neue Klasse zal komende week te zien zijn op de IAA-autoshow in München. BMW spreekt van het begin van een nieuw tijdperk voor het bedrijf.

'Erg winstgevend'

"Met de Vision Neue Klasse hebben we alle innovatieve kracht gebruikt die BMW heeft op elektrisch gebied, op digitaal gebied en de auto zal uiteraard worden voorbereid voor de industrie van circulariteit", zei topman Oliver Zipse over het nieuwe prototype.

Zipse verklaarde op de presentatie ook dat BMW net zo goed verdient met elektrische auto's als met wagens met verbrandingsmotoren. Hij stelt dat het bedrijf nu winstgevend is met elke elektrische auto en dat de Vision Neue Klasse nog meer zal opbrengen. "Het zal erg winstgevend zijn."

SUV

De nieuwe serie is gebaseerd op een speciaal platform dat BMW heeft ontwikkeld voor zijn elektrische auto's, met een volledig voor elektrisch rijden ingerichte architectuur, zegt het bedrijf. De onderdelen zijn ontworpen voor recycling. Daardoor worden de nieuwe auto's ook milieuvriendelijker, aldus BMW.

Er moeten verschillende modellen komen van de Vision Neue Klasse. Zaterdag werd een sedan gepresenteerd, maar er moet ook een SUV komen die in een nieuwe BMW-fabriek in Hongarije gebouwd gaat worden, plus nog meer modellen.

Meer uit Financieel

Aantal verkochte auto's Volkswagen harder omlaag

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.

25 minuten geleden
AEX-index licht hoger na recordslot, Ahold Delhaize daalt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.

1 uur geleden
Minder treinen op Belgisch spoor door staking

BRUSSEL (ANP) - Een staking door Belgische vakbonden zorgt maandag voor hinder op het Belgische spoor. Tot 22.00 uur rijden er minder treinen. Spoormaatschappij NMBS rijdt een alternatieve dienstverlening en adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken. De NS waarschuwt dat de staking ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse treinreizigers die van, via of naar België reizen.

1 uur geleden
Eerste klant voor geplande AI-fabriek in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - Een AI-fabriek die in de Rotterdamse haven gebouwd moet gaan worden, heeft zijn eerste klant binnen. Dat bevestigt topman Han de Groot van initiatiefnemer VOLT na berichtgeving van het Financieele Dagblad. Het gaat om het AI-cloudbedrijf Nebius, met hoofdkantoor in Amsterdam.

1 uur geleden
Nederlandse goederenexport groeit met bijna 5 procent in augustus

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in augustus met bijna 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekendgemaakt. Bedrijven hebben vooral meer machines en transportmiddelen uitgevoerd.

2 uur geleden
Aantal faillissementen opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is afgelopen maand opnieuw toegenomen. Er gingen 320 bedrijven failliet. Dat zijn er 44 meer dan een jaar eerder in september, een toename van 16 procent. Dat is de grootste stijging van dit jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Albert Heijn kampt met 'IT-incident', app en website uit de lucht

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampen sinds zondag met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Hierdoor zijn de websites, apps en klantenservice van de supermarkt-, drogisterij- en slijterijketen tijdelijk niet beschikbaar. Ook kunnen er geen online bestelde boodschappen worden bezorgd. De winkels blijven wel open.

2 uur geleden