BMW presenteert nieuwe elektrische auto 'Vision Neue Klasse'
MÜNCHEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse autofabrikant BMW heeft zaterdag zijn nieuwe concept voor elektrische auto's gepresenteerd, de zogenoemde 'Vision Neue Klasse'. De eerste auto's van dat nieuwe concept moeten in 2025 in productie worden genomen en op de markt worden gebracht.
Volgens BMW zullen die auto's onder meer veel sneller zijn op te laden en een grotere reikwijdte hebben. Het bedrijf wil daarmee beter de concurrentie aan kunnen gaan met andere elektrische automakers, waaronder Tesla en het Chinese BYD, maar ook elektrische modellen van de Duitse rivalen Volkswagen, Audi en Mercedes-Benz.
De Vision Neue Klasse zal komende week te zien zijn op de IAA-autoshow in München. BMW spreekt van het begin van een nieuw tijdperk voor het bedrijf.
'Erg winstgevend'
"Met de Vision Neue Klasse hebben we alle innovatieve kracht gebruikt die BMW heeft op elektrisch gebied, op digitaal gebied en de auto zal uiteraard worden voorbereid voor de industrie van circulariteit", zei topman Oliver Zipse over het nieuwe prototype.
Zipse verklaarde op de presentatie ook dat BMW net zo goed verdient met elektrische auto's als met wagens met verbrandingsmotoren. Hij stelt dat het bedrijf nu winstgevend is met elke elektrische auto en dat de Vision Neue Klasse nog meer zal opbrengen. "Het zal erg winstgevend zijn."
SUV
De nieuwe serie is gebaseerd op een speciaal platform dat BMW heeft ontwikkeld voor zijn elektrische auto's, met een volledig voor elektrisch rijden ingerichte architectuur, zegt het bedrijf. De onderdelen zijn ontworpen voor recycling. Daardoor worden de nieuwe auto's ook milieuvriendelijker, aldus BMW.
Er moeten verschillende modellen komen van de Vision Neue Klasse. Zaterdag werd een sedan gepresenteerd, maar er moet ook een SUV komen die in een nieuwe BMW-fabriek in Hongarije gebouwd gaat worden, plus nog meer modellen.
Meer uit Financieel
STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
6 uur geleden