BMW over Nedcar: vertrek heeft niet te maken met kwaliteit
RIJSWIJK (ANP) - Autofabrikant BMW laat de opvolger van de huidige Mini Countryman liever in een eigen fabriek maken dan bij het Limburgse VDL Nedcar. Die keuze is volgens het Duitse concern voornamelijk ingegeven door de corona-pandemie en heeft niets te maken met de kwaliteit bij Nedcar.
"Integendeel, tal van onderscheidingen bewijzen de hoge kwaliteit en professionaliteit van VDL Nedcar", schijft BMW Nederland in een verklaring. Maar toen er gekozen moest worden voor assemblage door een externe producent - Nedcar - of het eigen productienetwerk, ging de voorkeur uit naar dat laatste.
"Het veiligstellen van de banen van de eigen medewerkers staat voorop", aldus BMW. Volgens de onderneming is het besluit genomen na intensieve evaluatie en rekening houdend met zeer complexe omstandigheden.
Langetermijnplanning
Voorlopig blijft BMW vertrouwen op een "professionele, coöperatieve en stabiele samenwerking" met Nedcar. De huidige contracten met de fabriek in Born voor de productie van BMW- en Mini-modellen lopen nog enkele jaren. Dat BMW al in een vroeg stadium dit besluit heeft genomen moet volgens de Duitsers Nedcar de mogelijkheid geven om de eigen langetermijnplanning hierop aan te passen.
Vakbonden en minister Eric Wiebes van Economische Zaken reageerden eerder teleurgesteld op het nieuws dat BMW na 2023 stopt met de productie van auto's in Nederland. Door die keuze staan bij Nedcar bijna 5000 banen op de tocht.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
41 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
3 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
15 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
18 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
18 uur geleden