Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMW over Nedcar: vertrek heeft niet te maken met kwaliteit

BMW over Nedcar: vertrek heeft niet te maken met kwaliteit

RIJSWIJK (ANP) - Autofabrikant BMW laat de opvolger van de huidige Mini Countryman liever in een eigen fabriek maken dan bij het Limburgse VDL Nedcar. Die keuze is volgens het Duitse concern voornamelijk ingegeven door de corona-pandemie en heeft niets te maken met de kwaliteit bij Nedcar.

"Integendeel, tal van onderscheidingen bewijzen de hoge kwaliteit en professionaliteit van VDL Nedcar", schijft BMW Nederland in een verklaring. Maar toen er gekozen moest worden voor assemblage door een externe producent - Nedcar - of het eigen productienetwerk, ging de voorkeur uit naar dat laatste.

"Het veiligstellen van de banen van de eigen medewerkers staat voorop", aldus BMW. Volgens de onderneming is het besluit genomen na intensieve evaluatie en rekening houdend met zeer complexe omstandigheden.

Langetermijnplanning

Voorlopig blijft BMW vertrouwen op een "professionele, coöperatieve en stabiele samenwerking" met Nedcar. De huidige contracten met de fabriek in Born voor de productie van BMW- en Mini-modellen lopen nog enkele jaren. Dat BMW al in een vroeg stadium dit besluit heeft genomen moet volgens de Duitsers Nedcar de mogelijkheid geven om de eigen langetermijnplanning hierop aan te passen.

Vakbonden en minister Eric Wiebes van Economische Zaken reageerden eerder teleurgesteld op het nieuws dat BMW na 2023 stopt met de productie van auto's in Nederland. Door die keuze staan bij Nedcar bijna 5000 banen op de tocht.

Meer uit Financieel

OM kijkt in witwasonderzoek Rabobank naar langere periode

AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.

43 minuten geleden
IATA-topman Walsh is opvolger van Pieter Elbers bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Willie Walsh, de topman van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA, wordt de opvolger van Pieter Elbers bij de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat maakte IndiGo-moederbedrijf InterGlobe Aviation dinsdag bekend.

45 minuten geleden
Dakdekkers hamsteren dakrollen door prijsstijgingen

NIEUWEGEIN (ANP) - Dakbedekkingsbedrijven hamsteren dakrollen voor platte daken. Dat blijkt uit een rondvraag in de markt. Deze rollen worden gemaakt van bitumen, een restproduct van ruwe olie dat net als olie flink duurder is geworden. Volgens branchevereniging VEBIDAK is er geen sprake van een tekort.

47 minuten geleden
Brussel waarschuwt EU-landen voor lange verstoring energiemarkten

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie moeten zich voorbereiden op een "langdurige verstoring" van de energiemarkten door de Iranoorlog. Met die waarschuwing komt de Europese Commissie, die nationale regeringen aanspoort om voorzorgsmaatregelen te nemen.

2 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt naar 2,5 procent in maart

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart gestegen naar 2,5 procent als gevolg van de hogere energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in februari. In die maand liep de inflatie al op tot 1,9 procent, van 1,7 procent in januari.

2 uur geleden
ING verwacht verdere stijging inflatie na milde opmars in maart

AMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dat de inflatie in Nederland in de komende tijd verder oploopt, na de relatief milde stijging van de consumentenprijzen in maart. Volgens ING-econoom Marcel Klok verhult de lichte stijging waarschijnlijk "wat ons nog te wachten staat", aangezien de hogere energieprijzen nog niet volledig zijn doorgevoerd.

2 uur geleden
KLM verkoopt dochterbedrijf voor cateringdiensten

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verkoopt naar verwachting zijn dochterbedrijf voor cateringdiensten aan gategroup. De twee bedrijven hebben daarover een akkoord bereikt. KLM is al langer bezig met kostenbesparingen en de verkoop van KLM Catering Services maakt daar deel van uit.

4 uur geleden