Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMW over Nedcar: vertrek heeft niet te maken met kwaliteit

BMW over Nedcar: vertrek heeft niet te maken met kwaliteit

RIJSWIJK (ANP) - Autofabrikant BMW laat de opvolger van de huidige Mini Countryman liever in een eigen fabriek maken dan bij het Limburgse VDL Nedcar. Die keuze is volgens het Duitse concern voornamelijk ingegeven door de corona-pandemie en heeft niets te maken met de kwaliteit bij Nedcar.

"Integendeel, tal van onderscheidingen bewijzen de hoge kwaliteit en professionaliteit van VDL Nedcar", schijft BMW Nederland in een verklaring. Maar toen er gekozen moest worden voor assemblage door een externe producent - Nedcar - of het eigen productienetwerk, ging de voorkeur uit naar dat laatste.

"Het veiligstellen van de banen van de eigen medewerkers staat voorop", aldus BMW. Volgens de onderneming is het besluit genomen na intensieve evaluatie en rekening houdend met zeer complexe omstandigheden.

Langetermijnplanning

Voorlopig blijft BMW vertrouwen op een "professionele, coöperatieve en stabiele samenwerking" met Nedcar. De huidige contracten met de fabriek in Born voor de productie van BMW- en Mini-modellen lopen nog enkele jaren. Dat BMW al in een vroeg stadium dit besluit heeft genomen moet volgens de Duitsers Nedcar de mogelijkheid geven om de eigen langetermijnplanning hierop aan te passen.

Vakbonden en minister Eric Wiebes van Economische Zaken reageerden eerder teleurgesteld op het nieuws dat BMW na 2023 stopt met de productie van auto's in Nederland. Door die keuze staan bij Nedcar bijna 5000 banen op de tocht.

Meer uit Financieel

Overwegend winsten op Wall Street na opluchting over inflatie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.

1 uur geleden
Brazilië beveelt Discord te stoppen met livestreams na zelfmoord

BRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.

1 uur geleden
Roemenië schakelt kerncentrale uit om lage waterstand

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.

2 uur geleden
Trump aangeklaagd om betaalde snellere socialemediaberichten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".

4 uur geleden
Prosus trekt AEX omlaag na cijfers Chinees Tencent

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet Frankrijk opgeroepen te staken

PARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.

6 uur geleden
Rijn in Duitsland bereikt laagste waterstand ooit

HAMBURG (ANP/RTR) - De Rijn heeft in Duitsland een nieuw dieptepunt bereikt. Dat meldt het Duitse agentschap voor de binnenvaart woensdag. Hierdoor kunnen vrachtschepen vastlopen.

6 uur geleden