Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMW over Nedcar: vertrek heeft niet te maken met kwaliteit

BMW over Nedcar: vertrek heeft niet te maken met kwaliteit

RIJSWIJK (ANP) - Autofabrikant BMW laat de opvolger van de huidige Mini Countryman liever in een eigen fabriek maken dan bij het Limburgse VDL Nedcar. Die keuze is volgens het Duitse concern voornamelijk ingegeven door de corona-pandemie en heeft niets te maken met de kwaliteit bij Nedcar.

"Integendeel, tal van onderscheidingen bewijzen de hoge kwaliteit en professionaliteit van VDL Nedcar", schijft BMW Nederland in een verklaring. Maar toen er gekozen moest worden voor assemblage door een externe producent - Nedcar - of het eigen productienetwerk, ging de voorkeur uit naar dat laatste.

"Het veiligstellen van de banen van de eigen medewerkers staat voorop", aldus BMW. Volgens de onderneming is het besluit genomen na intensieve evaluatie en rekening houdend met zeer complexe omstandigheden.

Langetermijnplanning

Voorlopig blijft BMW vertrouwen op een "professionele, coöperatieve en stabiele samenwerking" met Nedcar. De huidige contracten met de fabriek in Born voor de productie van BMW- en Mini-modellen lopen nog enkele jaren. Dat BMW al in een vroeg stadium dit besluit heeft genomen moet volgens de Duitsers Nedcar de mogelijkheid geven om de eigen langetermijnplanning hierop aan te passen.

Vakbonden en minister Eric Wiebes van Economische Zaken reageerden eerder teleurgesteld op het nieuws dat BMW na 2023 stopt met de productie van auto's in Nederland. Door die keuze staan bij Nedcar bijna 5000 banen op de tocht.

Meer uit Financieel

Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

13 minuten geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

1 uur geleden
Nervositeit op Europese beurzen door hoge olieprijzen houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.

1 uur geleden
Oud-ledenparlement eist geld voor verzet tegen hervorming FNV

AMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.

1 uur geleden
FT: EU overweegt Nederlander van Russische sanctielijst te halen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.

2 uur geleden
WOZ-bureau vraagt te veel voor taxaties, oordelen rechtbanken

HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.

3 uur geleden
IEA: recordvrijgave olie moet druk op energiemarkt verlichten

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.

3 uur geleden