BMW: helft verkochte auto’s ruim voor 2030 volledig elektrisch
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Duitse autoconcern BMW verwacht dat meer dan de helft van de nieuw verkochte auto’s "ruim voor" 2030 volledig elektrisch zal zijn. Dat meldt het bedrijf bij de publicatie van zijn jaarrapport en -prognose voor 2023. Ook denkt BMW aan het in productie nemen van een auto die rijdt op waterstof.
BMW verwacht dat tegen 2025 één op de vier auto’s volledig elektrisch zal zijn. Een jaar later moet dat een derde zijn, aldus het bedrijf. Daarnaast denkt BMW-topman Oliver Zipse dat voertuigen die rijden op een combinatie van elektrisch en waterstof "een zinvolle aanvulling op e-mobiliteit" zullen zijn. BMW heeft al een testauto, de iX5 Hydrogen, met een bereik van 500 kilometer. De auto is al in verschillende landen getest, meldt BMW in een verklaring. Zipse kan zich voorstellen dat een dergelijke auto in het tweede deel van het decennium in productie wordt genomen.
Verder verwacht het bedrijf uit München dat de winstmarges dit jaar uitkomen tussen de 8 en 10 procent. Dat is in lijn met de langetermijndoelstelling van het autoconcern. Vorig jaar lag de winstmarge op 8,6 procent. Voor wat betreft leveringen verwacht BMW een stijging van 1 tot 5 procent ten opzichte van de 2,4 miljoen geleverde voertuigen vorig jaar. Vorig jaar daalde het aantal leveringen met 4,8 procent als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.
BMW publiceerde vorige week de jaarcijfers. Daaruit kwam naar voren dat de winst en omzet flink zijn gestegen. Zo bedroeg het nettoresultaat 18,6 miljard euro, een toename van 49 procent op jaarbasis. Dat kwam onder meer door prijsverhogingen voor auto’s en een hogere verkoop van duurdere modellen.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
13 uur geleden