Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMW: helft verkochte auto’s ruim voor 2030 volledig elektrisch

BMW: helft verkochte auto’s ruim voor 2030 volledig elektrisch

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Duitse autoconcern BMW verwacht dat meer dan de helft van de nieuw verkochte auto’s "ruim voor" 2030 volledig elektrisch zal zijn. Dat meldt het bedrijf bij de publicatie van zijn jaarrapport en -prognose voor 2023. Ook denkt BMW aan het in productie nemen van een auto die rijdt op waterstof.

BMW verwacht dat tegen 2025 één op de vier auto’s volledig elektrisch zal zijn. Een jaar later moet dat een derde zijn, aldus het bedrijf. Daarnaast denkt BMW-topman Oliver Zipse dat voertuigen die rijden op een combinatie van elektrisch en waterstof "een zinvolle aanvulling op e-mobiliteit" zullen zijn. BMW heeft al een testauto, de iX5 Hydrogen, met een bereik van 500 kilometer. De auto is al in verschillende landen getest, meldt BMW in een verklaring. Zipse kan zich voorstellen dat een dergelijke auto in het tweede deel van het decennium in productie wordt genomen.

Verder verwacht het bedrijf uit München dat de winstmarges dit jaar uitkomen tussen de 8 en 10 procent. Dat is in lijn met de langetermijndoelstelling van het autoconcern. Vorig jaar lag de winstmarge op 8,6 procent. Voor wat betreft leveringen verwacht BMW een stijging van 1 tot 5 procent ten opzichte van de 2,4 miljoen geleverde voertuigen vorig jaar. Vorig jaar daalde het aantal leveringen met 4,8 procent als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.

BMW publiceerde vorige week de jaarcijfers. Daaruit kwam naar voren dat de winst en omzet flink zijn gestegen. Zo bedroeg het nettoresultaat 18,6 miljard euro, een toename van 49 procent op jaarbasis. Dat kwam onder meer door prijsverhogingen voor auto’s en een hogere verkoop van duurdere modellen.

Meer uit Financieel

Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

1 uur geleden
Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

3 uur geleden
Brussel presenteert volgende week plan tegen hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.

4 uur geleden
AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

5 uur geleden
Huizen van 120.000 eigenaren hebben funderingsproblemen, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.

5 uur geleden
AFM: financiële sector moet meer inspelen op onvoorspelbaarheid

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

5 uur geleden
Oud-topman ING Hamers wordt voorzitter financieel techplatform

SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.

6 uur geleden