Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BMW-baas waarschuwt voor te snel afschrijven verbrandingsmotor

BMW-baas waarschuwt voor te snel afschrijven verbrandingsmotor

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Auto's met een verbrandingsmotor moeten niet "voorbarig en ondoordacht" worden verboden. Daarvoor waarschuwt BMW-baas Oliver Zipse. Hij benadrukt dat ondanks de stevige opmars van elektrisch rijden, verbrandingsmotoren nog altijd de Duitse en de Europese markt domineren.

"Voordat je zoiets zomaar binnen acht of tien jaar afschaft, moet je echt weten waar je mee bezig bent", zei hij woensdag tijdens een bijeenkomst met politici in Beieren. Die Duitse deelstaat is economisch sterk afhankelijk van de auto-industrie en is de thuisbasis van zowel BMW als Audi.

Volgens Zipse zou het schadelijk zijn om zomaar afstand te doen van een technologie waarin men een wereldmarktpositie inneemt. Ook Alexander Dobrindt, een vooraanstaand lid van de politieke partij CSU, waarschuwde voor een eenzijdige focus op elektrische mobiliteit.

"De verbrandingsmotor heeft decennialang bijgedragen aan de welvaart in Duitsland, heeft banen gecreëerd en heeft een toegevoegde waarde", zei hij. "Dat mag niet eenzijdig om ideologische redenen worden opgegeven." In plaats daarvan riep hij op verbrandingsmotoren verder te ontwikkelen zodat ze schoner worden. Dat kan bijvoorbeeld door ze op synthetische brandstof te laten rijden, zo klonk het.

Meer uit Financieel

Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor duurdere boodschappen

DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.

26 minuten geleden
Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

6 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

6 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

8 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

10 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

11 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

12 uur geleden