Blussen brand Delft gaat nog uren duren, omwonenden slapen thuis
DELFT (ANP) - De brandweer verwacht dat het nog uren gaat duren voordat de brand op de woonboulevard in Delft helemaal is geblust. Tientallen omwonenden hebben zondagavond enige tijd doorgebracht op het gemeentehuis, omdat de rook richting hun woningen trok. Zij mogen weer terug naar huis, laat de brandweer weten. "Metingen wezen uit dat er geen schadelijke stoffen aanwezig waren in hun woningen."
Van een gedwongen ontruiming was geen sprake, het was wel een dringend advies aan de bewoners van drie complexen in de buurt van woonboulevard Leeuw&stein. Daar brak zondag aan het eind van de middag een grote brand uit in een van de winkels. Ook de panden eromheen werden uit voorzorg ontruimd.
De brand is lastig te blussen, vertelt een woordvoerster. Het vuur zit in het dak en ook het weer zat niet mee. Vanwege onweersbuien die overtrokken moest de brandweer de manier van blussen veranderen. Dat de omwonenden terug naar huis mogen is wel een meevaller. Kort voordat de brandweer dat bekendmaakte, was de verwachting nog dat zij het advies zouden krijgen om de nacht elders door te brengen.
Dat de materiële schade groot is, staat wel vast, maar over de precieze omvang kan de brandweer nog niks zeggen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
36 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun dochters Amalia, Alexia en Ariane zijn maandag aangekomen in Dokkum. Daar werden ze ontvangen door burgemeester Johannes Kramer en Arno Brok, de commissaris van de Koning in Friesland. De familie viert daar de 59e verjaardag van koning Willem-Alexander.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Het koninklijk gezin is klaar voor Koningsdag in Dokkum, waar maandag de nationale viering van Koningsdag plaatsvindt. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde op sociale media een foto van het koningspaar en hun drie dochters. "Dokkum, we hebben er zin in!", staat in het bijschrift. Ook melden ze: "We sjogge der nei út!", Fries voor 'we kijken ernaar uit'.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De eerste bezoekers van koningsdagevenementen in het land zijn met de trein onderweg, ziet de NS. De reizigersstroom komt volgens de vervoerder rustig op gang. "De vroege vogels zijn nu op pad, maar de grote stroom verwachten we aan het einde van de ochtend en begin van de middag", laat een NS-woordvoerder weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Striptekenaar Dick Matena is zondag op 83-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Amsterdam. Dat laat Rob van Bavel, hoofdredacteur van tijdschrift Eppo en uitgever van Uitgeverij L, waarvoor Matena tekende, maandag weten aan het ANP.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Zowel de steun voor de monarchie als de rapportcijfers voor koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia blijven dit jaar gelijk ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in de jaarlijkse NOS Koningsdagenquête 2026, uitgevoerd door Ipsos I&O. In de afgelopen jaren namen de steun voor de monarchie en de rapportcijfers nog licht toe.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
15 uur geleden