Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blue Origin-raket faalt na lancering onbemand ruimtevaartuig

Blue Origin-raket faalt na lancering onbemand ruimtevaartuig

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onbemand ruimtevaartuig van Jeff Bezos' bedrijf Blue Origin heeft maandag niet zoals bedoeld de rand van de ruimte bereikt. Het was voor het eerst dat een missie van Blue Origins New Shepard-raketten mislukte.

Een minuut na de lancering en zo'n acht kilometer boven het oppervlak van de aarde begonnen de raketmotoren die de capsule met daarin onder meer NASA-apparatuur naar de ruimte zouden brengen plotseling harder te draaien.

Daarmee werd automatisch een backup-systeem ingeschakeld, waardoor de capsule werd losgemaakt van de falende raketmotoren. De capsule landde met een parachute op land en liep geen schade op. De falende motoren stortten neer op een afgezet terrein.

De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA doet onderzoek naar de mislukte ruimtevaarttocht. Tot die tijd worden alle raketten van dit type van Blue Origin aan de grond gehouden. Volgens Blue Origin zijn er geen gewonden gevallen.

Met de New Shepard-raketten werden eerder ook mensen naar de zogeheten rand van de ruimte, op zo'n 100 kilometer hoogte, gebracht. In 2021 zat Bezos zelf op de eerste bemande vlucht van de New Shepard-raketten. De vlucht maandag was de 23e missie van de New Shepard.

Meer uit Buitenland

Israëlische tanks rukken volgens getuigen verder op in Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/DPA/AFP) - Israëlische militairen en tanks zijn zaterdag door inwoners gezien in een centraal deel van Gaza-Stad. Het gaat specifiek om de wijk Sabra. Al Jazeera heeft beelden daarvan gepubliceerd.

3 uur geleden
Britse politicus Farage bepleit massale deportaties

LONDON (ANP/RTR) - De voormalige Brexit-activist Nigel Farage heeft plannen voor "massale deportaties" van illegale immigranten die met bootjes op de Engelse kust landen. In een vraaggesprek met The Times zegt de leider van de partij Reform UK dat het land zich onder meer moet terugtrekken uit de Europese Conventie voor Mensenrechten en dat Londen bilaterale afspraken moet maken met betrokken landen over de repatriëring van migranten.

10 uur geleden
Spanje meldt vooruitgang bij bestrijden natuurbranden

MADRID (ANP/AFP) - Spanje heeft vooruitgang geboekt bij de bestrijding van dodelijke natuurbranden die het land teisteren. "Er zijn er steeds minder, en het einde komt steeds dichterbij", zei het hoofd van de Civiele Bescherming, Virginia Barcones. Ze benadrukte in de media dat overgebleven branden "verraderlijk" zijn en dat nog een krachtsinspanning nodig is "om van deze vreselijke situatie af te komen".

13 uur geleden
Zeker 65 Palestijnse doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP) - Zeker 65 Palestijnen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen op Gaza, meldt Al Jazeera op basis van medische bronnen. 37 mensen werden gedood in Gaza-Stad, waar Israël de aanvallen heeft opgevoerd met als doel de inname van de stad.

18 uur geleden
Hoofd inlichtingendienst Pentagon ontslagen door defensieminister

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft generaal Jeffrey Kruse, het hoofd van de inlichtingendienst van het Pentagon, ontslagen. Een reden voor het ontslag werd niet gegeven.

18 uur geleden
Noord-Korea beschuldigt Seoul van waarschuwingsschoten bij grens

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft Zuid-Korea ervan beschuldigd waarschuwingsschoten te hebben afgevuurd op Zuid-Koreaanse soldaten in de buurt van de grens. Het land waarschuwt dat de spanningen hierdoor kunnen oplopen tot een "onbeheersbaar" niveau. Seoul heeft nog niet op de beschuldigingen gereageerd.

23 uur geleden
Doden door ongeval met passagiersbus in staat New York

N i e u w bericht, informatie over aantal slachtoffers in eerste alinea.

23 uur geleden