Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blue Origin lanceert raket New Glenn succesvol

Blue Origin lanceert raket New Glenn succesvol

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA/RTR) - De nieuwe raket New Glenn van Blue Origin, het bedrijf van multimiljardair Jeff Bezos, is in de Amerikaanse staat Florida gelanceerd. Het is de eerste ruimtemissie van dit type raket. Blue Origin wil concurreren met SpaceX, het bedrijf van Tesla-baas Elon Musk, dat al jaren de grootste aanbieder van lanceringen en transport in de ruimte is.

De lancering werd deze week onder meer door het slechte weer uitgesteld en is nu donderdagochtend succesvol uitgevoerd. Musk feliciteerde Bezos, multimiljardair en oprichter van webwinkelconcern Amazon, met het in de juiste baan brengen van de New Glenn. De naam verwijst naar John Glenn (1921-2016), de eerste Amerikaan die in een baan om de aarde vloog.

De bij de start circa honderd meter lange raket moet satellieten gaan vervoeren en zou in de toekomst een deel van het Amazon-netwerk lanceren.

'Ambitieuze doelstelling'

De eerste vlucht verliep niet helemaal zoals gewenst. Er werd een poging gedaan de raketbooster die de raket omhoog stuwt na de start gecontroleerd op een platform in de Atlantische Oceaan te laten landen. Die zou dan weer gebruikt kunnen worden. Maar dat is niet gelukt. Volgens Blue Origin-directeur Dave Limp was dat een "heel erg ambitieuze doelstelling" en is de booster bij de afdaling kwijtgeraakt.

De eerste test met een nieuw type raket is doorgaans erg problematisch. Toen twee jaar geleden concurrent SpaceX met de Starship begon, mislukten de eerste twee lanceringen volledig.

Meer uit Buitenland

Obama geeft Trump de schuld van stijging kosten levensonderhoud

CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.

2 uur geleden
Musk: Oekraïne hield zich niet aan gebruiksvoorwaarden Starlink

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.

6 uur geleden
Trump brengt vervroegd stem uit voor midterms

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.

7 uur geleden
Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

10 uur geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

10 uur geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

12 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

12 uur geleden