Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blue Origin lanceert raket New Glenn succesvol

Blue Origin lanceert raket New Glenn succesvol

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA/RTR) - De nieuwe raket New Glenn van Blue Origin, het bedrijf van multimiljardair Jeff Bezos, is in de Amerikaanse staat Florida gelanceerd. Het is de eerste ruimtemissie van dit type raket. Blue Origin wil concurreren met SpaceX, het bedrijf van Tesla-baas Elon Musk, dat al jaren de grootste aanbieder van lanceringen en transport in de ruimte is.

De lancering werd deze week onder meer door het slechte weer uitgesteld en is nu donderdagochtend succesvol uitgevoerd. Musk feliciteerde Bezos, multimiljardair en oprichter van webwinkelconcern Amazon, met het in de juiste baan brengen van de New Glenn. De naam verwijst naar John Glenn (1921-2016), de eerste Amerikaan die in een baan om de aarde vloog.

De bij de start circa honderd meter lange raket moet satellieten gaan vervoeren en zou in de toekomst een deel van het Amazon-netwerk lanceren.

'Ambitieuze doelstelling'

De eerste vlucht verliep niet helemaal zoals gewenst. Er werd een poging gedaan de raketbooster die de raket omhoog stuwt na de start gecontroleerd op een platform in de Atlantische Oceaan te laten landen. Die zou dan weer gebruikt kunnen worden. Maar dat is niet gelukt. Volgens Blue Origin-directeur Dave Limp was dat een "heel erg ambitieuze doelstelling" en is de booster bij de afdaling kwijtgeraakt.

De eerste test met een nieuw type raket is doorgaans erg problematisch. Toen twee jaar geleden concurrent SpaceX met de Starship begon, mislukten de eerste twee lanceringen volledig.

Meer uit Buitenland

Minder buitenlandse studenten naar Columbia University om visum

NEW YORK (ANP/RTR) - ​De veranderde visumprocedures die de regering-Trump heeft ingesteld, hebben een scherpe daling van het aantal buitenlandse studenten bij Columbia University veroorzaakt. De universiteit heeft de toegang tot een van zijn journalistieke colleges tijdelijk gestopt, zeiden vier ingewijden tegen Reuters.

3 uur geleden
ABC News: copiloot flydubai was aangemerkt als veiligheidsrisico

WASHINGTON (ANP) - De verdachte copiloot die in de cockpit van een flydubai-vliegtuig de gezagvoerder aanviel, was voorheen bij Oman Air aangemerkt als veiligheidsrisico. Dat hebben bronnen tegen de Amerikaanse zender ABC News gezegd. Er zou extremistisch materiaal bij hem aangetroffen zijn.

3 uur geleden
Voormalige vriend van minister Rubio veroordeeld tot tien jaar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Voormalig congreslid en vriend van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, David Rivera, is vrijdag veroordeeld wegens het heimelijk lobbyen voor Venezuela bij de Amerikaanse regering, aldus media in de VS.

3 uur geleden
Christa Pike blijft buiten bewustzijn na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.

8 uur geleden
Argentinië verkoopt paspoorten voor 350.000 dollar

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.

9 uur geleden
Amerikaanse landen roepen op tot vrije verkiezingen in Nicaragua

WASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.

10 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen bij ambassades VS en Australië in Brazilië

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.

11 uur geleden