Bloomberg: zonnepanelenmaker Longi schrapt tienduizenden banen
XIAN (ANP) - Het Chinese Longi Green Technology Energy, de grootste fabrikant van zonnepanelen ter wereld, gaat bijna een derde van zijn werknemers ontslaan. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het bedrijf, dat kampt met een hevige concurrentie en een aanbodoverschot op de markt voor zonnepanelen, wil daarmee zijn kosten verlagen. Bij Longi werken ongeveer 80.000 mensen.
De nieuwe stap duidt op een versnelling van de banenreductie bij Longi, dat in november al begon met het schrappen van duizenden banen, vooral bij managementtrainees en fabrieksmedewerkers. Het is niet bekend hoeveel mensen er bij de eerdere ontslagronde precies zijn vertrokken. Door de toenemende zorgen over de grote ontslagrondes onder het personeel heeft het in Xian gevestigde bedrijf eind vorig jaar een interne functie uitgeschakeld waarmee medewerkers het aantal personeelsleden konden zien.
Door de sterke vraag naar zonnepanelen en de forse investeringen om aan die vraag te kunnen voldoen is de productie in de afgelopen jaren flink toegenomen. Door die overcapaciteit en de hevige concurrentie daalden de prijs voor zonnepanelen vorig jaar tot het laagste niveau ooit en werden fabrikanten gedwongen om de panelen tegen of zelfs onder de kostprijs te verkopen.
Naast de toegenomen concurrentie kampen sommige Chinese zonnepanelenmakers ook met exportvertragingen naar de Verenigde Staten. Die worden veroorzaakt door beschuldigingen van Washington dat de panelen zouden zijn gemaakt met behulp van dwangarbeid in de Chinese regio Xinjiang, waar de Oeigoeren door China worden onderdrukt. China heeft die beschuldigingen altijd ontkend.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
10 uur geleden