
Bloomberg: zonnepanelenmaker Longi schrapt tienduizenden banen
XIAN (ANP) - Het Chinese Longi Green Technology Energy, de grootste fabrikant van zonnepanelen ter wereld, gaat bijna een derde van zijn werknemers ontslaan. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het bedrijf, dat kampt met een hevige concurrentie en een aanbodoverschot op de markt voor zonnepanelen, wil daarmee zijn kosten verlagen. Bij Longi werken ongeveer 80.000 mensen.
De nieuwe stap duidt op een versnelling van de banenreductie bij Longi, dat in november al begon met het schrappen van duizenden banen, vooral bij managementtrainees en fabrieksmedewerkers. Het is niet bekend hoeveel mensen er bij de eerdere ontslagronde precies zijn vertrokken. Door de toenemende zorgen over de grote ontslagrondes onder het personeel heeft het in Xian gevestigde bedrijf eind vorig jaar een interne functie uitgeschakeld waarmee medewerkers het aantal personeelsleden konden zien.
Door de sterke vraag naar zonnepanelen en de forse investeringen om aan die vraag te kunnen voldoen is de productie in de afgelopen jaren flink toegenomen. Door die overcapaciteit en de hevige concurrentie daalden de prijs voor zonnepanelen vorig jaar tot het laagste niveau ooit en werden fabrikanten gedwongen om de panelen tegen of zelfs onder de kostprijs te verkopen.
Naast de toegenomen concurrentie kampen sommige Chinese zonnepanelenmakers ook met exportvertragingen naar de Verenigde Staten. Die worden veroorzaakt door beschuldigingen van Washington dat de panelen zouden zijn gemaakt met behulp van dwangarbeid in de Chinese regio Xinjiang, waar de Oeigoeren door China worden onderdrukt. China heeft die beschuldigingen altijd ontkend.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - De Europese Commissie komt snel met een voorstel om de bevroren Russische tegoeden effectiever in te zetten, zodat er meer geld naar Oekraïne kan. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag op een persconferentie in Kopenhagen. De steun hiervoor neemt in de EU-landen toe, maar EU-ministers van Financiën willen wel eerst een concrete uitwerking zien voor een definitief 'ja', zeiden verschillende van hen vrijdag voor de start van een vergadering in de Deense hoofdstad.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een negentiende sanctiepakket tegen Rusland rond, laat een woordvoerder van de Commissie weten. Wat er precies in het sanctiepakket zit, maakt voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen later vrijdagmiddag bekend. Het sanctiepakket moet nog ter goedkeuring naar de EU-lidstaten, laat een woordvoerder weten.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Delen van het failliete verpakkingsbedrijf Paardekooper gaan over naar een Zweedse onderneming. Dit bedrijf, OptiGroup, mag van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) de overname van de voedsel-, retail-, industrie- en serviceactiviteiten van Paardekooper al in gang zetten voor officiële goedkeuring van de toezichthouder, omdat Paardekooper kampt met financiële problemen.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - LTO is "zeer verheugd" over de toelating van Renure. Daarmee reageert de boerenorganisatie op het instemmen van Europese lidstaten met de toepassing van de kunstmestvervanger. Renure is een bewerkte vorm van dierlijke mest en kan voor boeren een vervanger zijn van dure kunstmest. LTO heeft naar eigen zeggen jarenlang intensief gelobbyd om goedkeuring te krijgen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Duitsland wil productief meewerken aan ideeën over het gebruik van Russische tegoeden die in de Europese Unie zijn bevroren. Dat zei de Duitse minister van Financiën en vicekanselier Lars Klingbeil vrijdag in Kopenhagen. "Alles moet zorgvuldig worden onderzocht", aldus Klingbeil voorafgaand aan de gesprekken met zijn EU-collega's.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese smartphone- en elektrische autofabrikant Xiaomi gaat bij ruim 100.000 van zijn stekkerauto's op afstand een fout in het rijhulpsysteem herstellen. Dat hebben het bedrijf en Chinese toezichthouders vrijdag bekendgemaakt. De stap volgt maanden na een dodelijk ongeval met het populaire model SU7.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de stevige winstbeurt een dag eerder. ASMI, Besi en ASML daalden tot 1 procent. De chipbedrijven kregen er donderdag nog tot bijna 9 procent bij. Een miljardeninvestering van Nvidia in branchegenoot Intel zorgde voor optimisme in de chipsector en voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
3 uur geleden