Bloomberg: zonnepanelenmaker Longi schrapt tienduizenden banen
XIAN (ANP) - Het Chinese Longi Green Technology Energy, de grootste fabrikant van zonnepanelen ter wereld, gaat bijna een derde van zijn werknemers ontslaan. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het bedrijf, dat kampt met een hevige concurrentie en een aanbodoverschot op de markt voor zonnepanelen, wil daarmee zijn kosten verlagen. Bij Longi werken ongeveer 80.000 mensen.
De nieuwe stap duidt op een versnelling van de banenreductie bij Longi, dat in november al begon met het schrappen van duizenden banen, vooral bij managementtrainees en fabrieksmedewerkers. Het is niet bekend hoeveel mensen er bij de eerdere ontslagronde precies zijn vertrokken. Door de toenemende zorgen over de grote ontslagrondes onder het personeel heeft het in Xian gevestigde bedrijf eind vorig jaar een interne functie uitgeschakeld waarmee medewerkers het aantal personeelsleden konden zien.
Door de sterke vraag naar zonnepanelen en de forse investeringen om aan die vraag te kunnen voldoen is de productie in de afgelopen jaren flink toegenomen. Door die overcapaciteit en de hevige concurrentie daalden de prijs voor zonnepanelen vorig jaar tot het laagste niveau ooit en werden fabrikanten gedwongen om de panelen tegen of zelfs onder de kostprijs te verkopen.
Naast de toegenomen concurrentie kampen sommige Chinese zonnepanelenmakers ook met exportvertragingen naar de Verenigde Staten. Die worden veroorzaakt door beschuldigingen van Washington dat de panelen zouden zijn gemaakt met behulp van dwangarbeid in de Chinese regio Xinjiang, waar de Oeigoeren door China worden onderdrukt. China heeft die beschuldigingen altijd ontkend.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
12 uur geleden