
Bloomberg: zakenbank Goldman Sachs kan duizenden banen schrappen
NEW YORK (ANP) - De bekende Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs overweegt tot wel 4000 banen te schrappen om kosten te besparen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een bron bij de bank op Wall Street.
Volgens de ingewijde is aan topmanagers gevraagd om te kijken naar manieren om kosten te besparen, waarbij met name personeel dat minder goed presteert ontslag kan krijgen. Goldman Sachs zou zich zorgen maken over de afzwakkende economie en de onrust op de beurzen waardoor de inkomsten onder druk staan. Zo wordt minder verdiend met het begeleiden van beursgangen en het adviseren bij bedrijfsfusies en overnames.
De banen zouden begin volgend jaar moeten verdwijnen. Aan het einde van oktober had Goldman Sachs ruim 49.000 werknemers in dienst. Dat is bijna 30 procent meer dan eind 2019. De bank had juist veel meer personeel aangenomen vanwege het sterke herstel van de coronacrisis. Ook werden overnames gedaan door de bank.
Meer uit Financieel
KANANASKIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer zijn het maandag eens geworden over de implementatie van een handelsovereenkomst die vorige maand werd aangekondigd.
2 uur geledenKANANASKIS (ANP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer en de Amerikaanse president Donald Trump worden het maandag naar verwachting eens over de implementatie van een handelsovereenkomst die vorige maand werd aangekondigd. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta hoorde maandag bij de winnaars op Wall Street. Het techbedrijf heeft aangekondigd dat er advertenties getoond gaan worden in WhatsApp. Daarmee kan het bedrijf op een nieuwe manier inkomsten genereren via zijn berichtendienst. Het aandeel noteerde na het slot van de handelsdag 2,8 procent hoger.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Het familiebedrijf van de Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen om een eigen mobiele telefoondienst te lanceren. De dienst, genaamd Trump Mobile, werd maandag door zonen Eric en Donald Trump jr. onthuld in de Trump Tower in New York.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens Odido zijn de problemen met internet, tv kijken en bellen via een vaste telefoon verholpen. Hierover kwamen eerder op maandag tienduizenden meldingen binnen op storingssite Allestoringen.nl. De problemen speelden op verschillende plekken in Nederland.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Luca de Meo vertrekt bij het Franse autoconcern Renault en komt aan de leiding te staan van luxebedrijf Kering. Dat maakt het eveneens Franse bedrijf maandag bekend, nadat verschillende media hierover al berichtten. Kering is het moederbedrijf van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen om de ontwikkelingen in het opgelaaide conflict tussen Israël en Iran. Directeur Annet Koster adviseert Nederlandse reders de veiligheidsadviezen van de Nederlandse overheid nauw te volgen.
8 uur geleden