Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: waakhond FTC verscherpt toezicht op Twitter

Bloomberg: waakhond FTC verscherpt toezicht op Twitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder Federal Trade Commission (FTC) gaat het toezicht op de naleving van de regels rond privacy en dataveiligheid bij Twitter verscherpen in de nasleep van de overname van het socialemediaplatform door Elon Musk. Dat meldden bronnen bij de FTC aan persbureau Bloomberg. De FTC zei eerder al zich grote zorgen te maken over de ontwikkelingen bij Twitter, waaronder het vertrek van veel personeel dat zich bezighield met privacy en databeveiliging.

Volgens de ingewijden heeft de FTC afgelopen maand twee voormalige topbestuurders van Twitter ondervraagd over de praktijken bij de onderneming. Die twee bestuurders vertrokken bij Twitter enige tijd na afronding van de overname door Musk ter waarde van 44 miljard dollar. Zij waren bij Twitter verantwoordelijk voor de naleving van de regelgeving rond privacy en cybersecurity.

De mededingingsautoriteit deed al onderzoek naar Twitter na beschuldigingen van een klokkenluider dat de berichtendienst de veiligheid niet op orde zou hebben. Daardoor zou de onderneming kwetsbaar zijn voor hacks, die er zelfs toe zouden kunnen leiden dat heel Twitter offline wordt gehaald. Ook zouden te veel mensen toegang hebben tot gebruikersgegevens.

De concurrentiewaakhond zei in november nog dat Twitter aan alle privacy- en beveiligingseisen moet voldoen. "Geen enkele topman of bedrijf staat boven de wet", aldus een woordvoerder van de FTC destijds.

Meer uit Financieel

Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

22 minuten geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

1 uur geleden
Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

1 uur geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

2 uur geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

2 uur geleden
Emirates boekt recordwinst ondanks impact van oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.

3 uur geleden
AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

3 uur geleden