Bloomberg: waakhond FTC verscherpt toezicht op Twitter
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder Federal Trade Commission (FTC) gaat het toezicht op de naleving van de regels rond privacy en dataveiligheid bij Twitter verscherpen in de nasleep van de overname van het socialemediaplatform door Elon Musk. Dat meldden bronnen bij de FTC aan persbureau Bloomberg. De FTC zei eerder al zich grote zorgen te maken over de ontwikkelingen bij Twitter, waaronder het vertrek van veel personeel dat zich bezighield met privacy en databeveiliging.
Volgens de ingewijden heeft de FTC afgelopen maand twee voormalige topbestuurders van Twitter ondervraagd over de praktijken bij de onderneming. Die twee bestuurders vertrokken bij Twitter enige tijd na afronding van de overname door Musk ter waarde van 44 miljard dollar. Zij waren bij Twitter verantwoordelijk voor de naleving van de regelgeving rond privacy en cybersecurity.
De mededingingsautoriteit deed al onderzoek naar Twitter na beschuldigingen van een klokkenluider dat de berichtendienst de veiligheid niet op orde zou hebben. Daardoor zou de onderneming kwetsbaar zijn voor hacks, die er zelfs toe zouden kunnen leiden dat heel Twitter offline wordt gehaald. Ook zouden te veel mensen toegang hebben tot gebruikersgegevens.
De concurrentiewaakhond zei in november nog dat Twitter aan alle privacy- en beveiligingseisen moet voldoen. "Geen enkele topman of bedrijf staat boven de wet", aldus een woordvoerder van de FTC destijds.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.
10 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
11 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
12 uur geleden