Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: VW wil aandeel Porsche ook aan kleine belegger slijten

Bloomberg: VW wil aandeel Porsche ook aan kleine belegger slijten

WOLFSBURG (ANP) - Volkswagen denkt erover om bij de geplande beursgang van Porsche ook aandelen aan te bieden aan kleine beleggers. Die zouden mogelijk enthousiast kunnen zijn over het bezit van een stukje van de sportwagenmaker, verklaarden ingewijden de gedachtegang van de Duitse automaker tegenover persbureau Bloomberg. Het zou maar om een klein deel van de aandelen gaan dat mogelijk voor particuliere beleggers beschikbaar wordt gemaakt.

Volkswagen heeft nog altijd geen beslissing genomen of het een beursgang van Porsche wil doorzetten. Volgens eerdere plannen zou de sportwagenmaker eind deze maand of volgende maand een eigen notering moeten krijgen. De beursgang zou een van de grootste ooit kunnen worden in Europa en aan Porsche een prijskaartje van tussen de 60 miljard en 85 miljard euro kunnen hangen.

Volkswagen heeft al een aantal grote investeerders weten te interesseren om een belang in Porsche te nemen bij de beursgang. Normaal gesproken leunen beursgangen zwaar op institutionele beleggers en grote investeerders. Omdat Porsche allerlei fanclubs heeft en trouwe kopers zou het beschikbaar maken van aandelen voor particulieren kunnen zorgen voor wat extra aandacht voor de beursgang.

De opbrengst van de beursgang van Porsche wil Volkswagen gebruiken voor zijn overstap naar elektrische voertuigen. Ook wil de Duitse automaker veel meer gaan investeren in de ontwikkeling van zijn eigen software.

Meer uit Financieel

Wall Street terughoudend na Trumps afwijzing Iraans voorstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.

1 uur geleden
London Heathrow ziet minder passagiers door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

2 uur geleden
Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

2 uur geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

3 uur geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

3 uur geleden
Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

5 uur geleden