Bloomberg: VW wil aandeel Porsche ook aan kleine belegger slijten
WOLFSBURG (ANP) - Volkswagen denkt erover om bij de geplande beursgang van Porsche ook aandelen aan te bieden aan kleine beleggers. Die zouden mogelijk enthousiast kunnen zijn over het bezit van een stukje van de sportwagenmaker, verklaarden ingewijden de gedachtegang van de Duitse automaker tegenover persbureau Bloomberg. Het zou maar om een klein deel van de aandelen gaan dat mogelijk voor particuliere beleggers beschikbaar wordt gemaakt.
Volkswagen heeft nog altijd geen beslissing genomen of het een beursgang van Porsche wil doorzetten. Volgens eerdere plannen zou de sportwagenmaker eind deze maand of volgende maand een eigen notering moeten krijgen. De beursgang zou een van de grootste ooit kunnen worden in Europa en aan Porsche een prijskaartje van tussen de 60 miljard en 85 miljard euro kunnen hangen.
Volkswagen heeft al een aantal grote investeerders weten te interesseren om een belang in Porsche te nemen bij de beursgang. Normaal gesproken leunen beursgangen zwaar op institutionele beleggers en grote investeerders. Omdat Porsche allerlei fanclubs heeft en trouwe kopers zou het beschikbaar maken van aandelen voor particulieren kunnen zorgen voor wat extra aandacht voor de beursgang.
De opbrengst van de beursgang van Porsche wil Volkswagen gebruiken voor zijn overstap naar elektrische voertuigen. Ook wil de Duitse automaker veel meer gaan investeren in de ontwikkeling van zijn eigen software.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
6 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
9 uur geleden