Bloomberg: VW wil aandeel Porsche ook aan kleine belegger slijten
WOLFSBURG (ANP) - Volkswagen denkt erover om bij de geplande beursgang van Porsche ook aandelen aan te bieden aan kleine beleggers. Die zouden mogelijk enthousiast kunnen zijn over het bezit van een stukje van de sportwagenmaker, verklaarden ingewijden de gedachtegang van de Duitse automaker tegenover persbureau Bloomberg. Het zou maar om een klein deel van de aandelen gaan dat mogelijk voor particuliere beleggers beschikbaar wordt gemaakt.
Volkswagen heeft nog altijd geen beslissing genomen of het een beursgang van Porsche wil doorzetten. Volgens eerdere plannen zou de sportwagenmaker eind deze maand of volgende maand een eigen notering moeten krijgen. De beursgang zou een van de grootste ooit kunnen worden in Europa en aan Porsche een prijskaartje van tussen de 60 miljard en 85 miljard euro kunnen hangen.
Volkswagen heeft al een aantal grote investeerders weten te interesseren om een belang in Porsche te nemen bij de beursgang. Normaal gesproken leunen beursgangen zwaar op institutionele beleggers en grote investeerders. Omdat Porsche allerlei fanclubs heeft en trouwe kopers zou het beschikbaar maken van aandelen voor particulieren kunnen zorgen voor wat extra aandacht voor de beursgang.
De opbrengst van de beursgang van Porsche wil Volkswagen gebruiken voor zijn overstap naar elektrische voertuigen. Ook wil de Duitse automaker veel meer gaan investeren in de ontwikkeling van zijn eigen software.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal contactloze pinbetalingen zonder betaalpas, dus met smartphone of smartwatch, lag in 2025 voor het eerst hoger dan het aantal contactloze pinbetalingen met een kaart. Dat maakte Betaalvereniging Nederland bekend op basis van landelijke pincijfers.
15 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Nieuwbouwappartementen zijn in trek bij huizenkopers van 55 jaar en ouder. Als zij verhuisplannen hebben, willen ze vaker een nieuwbouwhuis dan andere leeftijdsgroepen en zijn ze vaker bereid verder weg te gaan dan jongere kopers. "Senioren zijn dus niet zo honkvast als gedacht wordt", concluderen onderzoekers van het Kadaster.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in 2025 gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door de stijging van de beloning van werknemers door hogere cao-lonen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld vorig jaar verder toe.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
12 uur geleden