Bloomberg: VW stelt toegang grondstoffen accu's veilig in Canada
OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse autoproducent Volkswagen heeft een deal gesloten met Canada om de toegang tot grondstoffen zoals nikkel, kobalt en lithium voor de productie van batterijen veilig te stellen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz, die in Canada is voor energiebesprekingen, zou de overeenkomst tijdens zijn reis ondertekenen. Hiermee krijgen de fabrieken van VW in de Verenigde Staten niet alleen makkelijker toegang tot grondstoffen. Ook zouden de Duitsers hiermee problemen met handelstarieven en belastingregels kunnen vermijden.
De Amerikaanse president Joe Biden gaf vorige week zijn goedkeuring voor nieuwe regels rond de aanschaf van elektrische auto's. Zo kunnen consumenten in de VS een belastingverlaging tot 7500 dollar blijven krijgen voor zo'n auto, mits de fabrikant voldoet aan bepaalde eisen. De grondstoffen moeten bijvoorbeeld worden gewonnen of verwerkt in landen waarmee de VS een vrijhandelsovereenkomst heeft. Daarbij moet een groot deel van de batterijcomponenten in Noord-Amerika worden vervaardigd of geassembleerd.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geleden