Bloomberg: VW geeft geen prioriteit aan beursplan accu-onderdeel
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse autofabrikant Volkswagen geeft geen voorrang meer aan de plannen om investeerders aan te trekken voor zijn divisie die accu's voor elektrische auto's maakt. Ook zou het bedrijf er geen prioriteit meer aan geven om het onderdeel, PowerCo geheten, dit jaar of volgend jaar apart naar de beurs te brengen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De bronnen wijzen daarbij op de verslechterde marktomstandigheden en de afgezwakte vraag naar elektrische auto's. Een definitief besluit is echter nog niet genomen en VW zou volgens de bronnen de plannen weer naar voren kunnen schuiven als de markt verbetert. In juni vorig jaar gaf topman Oliver Blume aan dat een beursintroductie van PowerCo een "mogelijke optie is op het juiste moment".
VW zelf verklaarde tegenover Bloomberg dat het bedrijf wat PowerCo betreft "alle opties blijft onderzoeken tegen de achtergrond van de marktomgeving". "De opmars van elektrische voertuigen gaat niet zo snel als verwacht, maar de belangstelling van investeerders voor PowerCo blijft groot", aldus de autoproducent.
Renault liet maandag weten zijn plannen voor een beursgang van elektrische auto- en softwaredivisie Ampere te schrappen. Volgens het Franse autoconcern zitten beleggers momenteel niet te wachten op investeringen in een dergelijk bedrijf als gevolg van een afgezwakte vraag naar elektrische voertuigen. Vorige week waarschuwde de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla ook al voor een lagere verkoopgroei. De algehele markt voor elektrische auto's kampt met een zwakkere vraag door de hoge inflatie en lagere subsidies.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
1 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
3 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
4 uur geleden