Bloomberg: VW geeft geen prioriteit aan beursplan accu-onderdeel
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse autofabrikant Volkswagen geeft geen voorrang meer aan de plannen om investeerders aan te trekken voor zijn divisie die accu's voor elektrische auto's maakt. Ook zou het bedrijf er geen prioriteit meer aan geven om het onderdeel, PowerCo geheten, dit jaar of volgend jaar apart naar de beurs te brengen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De bronnen wijzen daarbij op de verslechterde marktomstandigheden en de afgezwakte vraag naar elektrische auto's. Een definitief besluit is echter nog niet genomen en VW zou volgens de bronnen de plannen weer naar voren kunnen schuiven als de markt verbetert. In juni vorig jaar gaf topman Oliver Blume aan dat een beursintroductie van PowerCo een "mogelijke optie is op het juiste moment".
VW zelf verklaarde tegenover Bloomberg dat het bedrijf wat PowerCo betreft "alle opties blijft onderzoeken tegen de achtergrond van de marktomgeving". "De opmars van elektrische voertuigen gaat niet zo snel als verwacht, maar de belangstelling van investeerders voor PowerCo blijft groot", aldus de autoproducent.
Renault liet maandag weten zijn plannen voor een beursgang van elektrische auto- en softwaredivisie Ampere te schrappen. Volgens het Franse autoconcern zitten beleggers momenteel niet te wachten op investeringen in een dergelijk bedrijf als gevolg van een afgezwakte vraag naar elektrische voertuigen. Vorige week waarschuwde de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla ook al voor een lagere verkoopgroei. De algehele markt voor elektrische auto's kampt met een zwakkere vraag door de hoge inflatie en lagere subsidies.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
47 minuten geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
6 uur geleden