Bloomberg: VW geeft geen prioriteit aan beursplan accu-onderdeel
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse autofabrikant Volkswagen geeft geen voorrang meer aan de plannen om investeerders aan te trekken voor zijn divisie die accu's voor elektrische auto's maakt. Ook zou het bedrijf er geen prioriteit meer aan geven om het onderdeel, PowerCo geheten, dit jaar of volgend jaar apart naar de beurs te brengen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De bronnen wijzen daarbij op de verslechterde marktomstandigheden en de afgezwakte vraag naar elektrische auto's. Een definitief besluit is echter nog niet genomen en VW zou volgens de bronnen de plannen weer naar voren kunnen schuiven als de markt verbetert. In juni vorig jaar gaf topman Oliver Blume aan dat een beursintroductie van PowerCo een "mogelijke optie is op het juiste moment".
VW zelf verklaarde tegenover Bloomberg dat het bedrijf wat PowerCo betreft "alle opties blijft onderzoeken tegen de achtergrond van de marktomgeving". "De opmars van elektrische voertuigen gaat niet zo snel als verwacht, maar de belangstelling van investeerders voor PowerCo blijft groot", aldus de autoproducent.
Renault liet maandag weten zijn plannen voor een beursgang van elektrische auto- en softwaredivisie Ampere te schrappen. Volgens het Franse autoconcern zitten beleggers momenteel niet te wachten op investeringen in een dergelijk bedrijf als gevolg van een afgezwakte vraag naar elektrische voertuigen. Vorige week waarschuwde de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla ook al voor een lagere verkoopgroei. De algehele markt voor elektrische auto's kampt met een zwakkere vraag door de hoge inflatie en lagere subsidies.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
2 minuten geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
26 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
12 uur geleden