Bloomberg: VS overwegen verbod op Russisch aluminium
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten overwegen een verbod op Russisch aluminium in te stellen als antwoord op de escalatie van de oorlog in Oekraïne. De raketaanvallen die Rusland de afgelopen dagen op steden als Kiev uitvoerden waren de directe aanleiding, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Aluminium was tot nu toe uitgesloten van sancties vanwege het belang van de metaalsoort voor de industrie. Het lichte metaal wordt bijvoorbeeld gebruikt in auto's, maar ook in de bouw en bij het maken van elektronica.
Het Witte Huis zou nog verschillende opties bekijken om sancties op te leggen. Er zou een verbod kunnen komen om Russisch aluminium te gebruiken. Zo'n verbod geldt doorgaans niet alleen voor Amerikaanse bedrijven maar ook voor bedrijven die actief zijn op de Amerikaanse markt. Andere opties zijn het instellen van importheffingen die zo hoog zijn dat ze feitelijk op een verbod neerkomen en het instellen van sancties tegen de Russische aluminiumproducent Rusal.
Prijs
Welke keuze de VS ook maken, de gevolgen voor de wereldwijde aluminiummarkt kunnen groot zijn. Amerikaanse bedrijven en bedrijven uit andere landen moeten dan zeer snel op zoek naar vervangend aluminium, wat de prijs van het metaal op zou kunnen drijven. De aluminiumprijs op de Londense metalenbeurs steeg woensdag al met ruim 7 procent. Aandelen van de Amerikaanse aluminiumbedrijven Alcoa en Century Aluminum schoten ook omhoog.
Russisch aluminium is goed voor zo'n tiende van alle gebruikte aluminium in de Verenigde Staten. Rusland is de op een na grootste producent van het metaal. Alleen China produceert meer.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
5 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geleden