Bloomberg: VS overwegen verbod op Russisch aluminium
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten overwegen een verbod op Russisch aluminium in te stellen als antwoord op de escalatie van de oorlog in Oekraïne. De raketaanvallen die Rusland de afgelopen dagen op steden als Kiev uitvoerden waren de directe aanleiding, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Aluminium was tot nu toe uitgesloten van sancties vanwege het belang van de metaalsoort voor de industrie. Het lichte metaal wordt bijvoorbeeld gebruikt in auto's, maar ook in de bouw en bij het maken van elektronica.
Het Witte Huis zou nog verschillende opties bekijken om sancties op te leggen. Er zou een verbod kunnen komen om Russisch aluminium te gebruiken. Zo'n verbod geldt doorgaans niet alleen voor Amerikaanse bedrijven maar ook voor bedrijven die actief zijn op de Amerikaanse markt. Andere opties zijn het instellen van importheffingen die zo hoog zijn dat ze feitelijk op een verbod neerkomen en het instellen van sancties tegen de Russische aluminiumproducent Rusal.
Prijs
Welke keuze de VS ook maken, de gevolgen voor de wereldwijde aluminiummarkt kunnen groot zijn. Amerikaanse bedrijven en bedrijven uit andere landen moeten dan zeer snel op zoek naar vervangend aluminium, wat de prijs van het metaal op zou kunnen drijven. De aluminiumprijs op de Londense metalenbeurs steeg woensdag al met ruim 7 procent. Aandelen van de Amerikaanse aluminiumbedrijven Alcoa en Century Aluminum schoten ook omhoog.
Russisch aluminium is goed voor zo'n tiende van alle gebruikte aluminium in de Verenigde Staten. Rusland is de op een na grootste producent van het metaal. Alleen China produceert meer.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
2 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
4 uur geleden