Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: VS laten meer Iraanse olie toe ondanks sancties

Bloomberg: VS laten meer Iraanse olie toe ondanks sancties

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen waarschijnlijk meer gesanctioneerde olie uit Iran op de wereldmarkten toelaten om de prijs van de brandstof te drukken. Dat meldt Vitol Group, de grootste onafhankelijke handelaar in ruwe olie ter wereld.

"Washington zal wellicht een beetje meer Iraanse olie laten stromen", zei Mike Muller, hoofd Azië bij Vitol, in een podcast. Het feit dat Washington bereid is een oogje dicht te knijpen voor gesanctioneerde olie uit Iran heeft volgens Muller te maken met de tussentijdse verkiezingen in de VS en de druk op de Amerikaanse regering om de benzineprijzen in eigen land te verlagen.

Iran heeft de export van olie dit jaar al verhoogd, ondanks de sancties, waarbij de meeste vaten in China zijn beland. In de afgelopen maanden nam de hoop toe dat de sancties tegen Iran zouden worden versoepeld en het land ook meer olie zou kunnen gaan leveren aan het Westen. De Europese Unie en Iran leken namelijk dicht bij een hernieuwde overeenkomst over het nucleaire akkoord van 2015. Dat akkoord was bedoeld om te voorkomen dat Iran ooit kernwapens zou ontwikkelen.

Twistpunt

In 2018 trokken de VS zich onder voormalig president Donald Trump terug uit het akkoord, waarna ook Iran afzag van de deal. In maart dit jaar liepen de onderhandelingen tussen de EU en Iran om de deal nieuw leven in te blazen vast. Een belangrijk twistpunt daarbij blijft de status van de Iraanse Revolutionaire Garde die door het Westen als een terroristische organisatie wordt gezien.

Volgens energie-analisten zou Iran onder een hernieuwd atoomakkoord 500.000 tot 1 miljoen vaten olie per dag extra kunnen leveren. Dat zou voldoende moeten zijn om de olieprijzen op de internationale markten te drukken.

Meer uit Financieel

Russische olie- en gasinkomsten helft lager in januari

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.

44 minuten geleden
Infineon pompt extra half miljard in chips voor AI-datacenters

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.

50 minuten geleden
Tiësto klaagt Amerikaans advocatenkantoor aan voor 17 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

1 uur geleden
Inflatie eurozone daalt stevig in januari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.

2 uur geleden
Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

2 uur geleden
Duitse maker van Persil koopt Nederlandse coatingspecialist Stahl

WAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.

3 uur geleden
CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

4 uur geleden