Bloomberg: Unilever is verkoopgesprekken ijsjestak begonnen
LONDEN (ANP) - Unilever is aan eerste gesprekken begonnen met bedrijven die mogelijk de ijsjestak van het verzorgings- en levensmiddelenconcern willen kopen. De divisie, met onder andere de merken Magnum en Ben & Jerry's, kan tot 15 miljard pond (meer dan 17,8 miljard euro) waard zijn. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Investeringsmaatschappijen Advent International, Blackstone en CVC Capital Partners zouden belangstelling hebben getoond. Het formele verkoopproces begint naar verwachting in de tweede helft van dit jaar. De gesprekken zijn nog in een vroeg stadium en met geen van de partijen is nog een definitieve overeenkomst bereikt, volgens de bronnen.
De afsplitsing van de ijsjestak, die in maart door Unilever werd aangekondigd, maakt deel uit van een bredere herstructurering van het bedrijf. De recent aangestelde topman Hein Schumacher staat onder druk om het concern te laten groeien.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
2 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.
3 uur geleden