Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Turkije staakt alle handel met Israël

Bloomberg: Turkije staakt alle handel met Israël

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije is van plan alle handel met Israël te staken, meldt persbureau Bloomberg, dat zich baseert op twee Turkse overheidsfunctionarissen. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan laat zich regelmatig zeer kritisch uit over Israël en over de oorlog in de Gazastrook. In zijn ogen pleegt Israël daar genocide op de Palestijnse bevolking.

De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz meldt op X dat Erdogan "afspraken schendt" door havens te blokkeren voor de Israëlische import en export. Hij schrijft dat de Turkse president internationale handelsverdragen negeert en dat zijn besluit het belang van de Turkse bevolking en het bedrijfsleven schaadt. "Dit is hoe dictators zich gedragen."

Volgens Katz gaat Israël op zoek naar alternatieven voor de handel met Turkije, "met de focus op lokale productie en import uit andere landen".

De Turkse stap is nog niet officieel bevestigd door de regering in Ankara. Vorig jaar voerden beide landen voor 6,8 miljard dollar (6,4 miljard euro) handel met elkaar. Vorige maand beperkte Turkije al de export van verschillende producten naar Israël. Het ging onder meer om brandstoffen, cement en chemicaliën.

Een groot deel van de Israëlische export naar Turkije bestaat uit geraffineerde olieproducten. Metalen zoals ijzer en koper zijn belangrijke producten die Turkije naar Israël exporteerde, meldt het Observatory of Economic Complexity op basis van gegevens uit 2022.

Meer uit Buitenland

Grote WOII-bom onschadelijk gemaakt in Neurenberg

NEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.

2 uur geleden
Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

3 uur geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

4 uur geleden
Bloomberg: Trump verkoopt waarschijnlijk F-35's aan Saoedi-Arabië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.

9 uur geleden
Zoon Bolsonaro vervolgd voor poging tot samenspannen met VS

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof gaat de zoon van ex-president Jair Bolsonaro, Eduardo, vervolgen voor een poging tot samenspanning met Amerikaanse autoriteiten. Hij vroeg president Trump om zich te bemoeien met de zaak tegen zijn vader en sancties op te leggen.

10 uur geleden
Doden bij busongeluk in Zweedse hoofdstad Stockholm

STOCKHOLM (ANP) - Bij een busongeluk in de Zweedse hoofdstad Stockholm zijn drie doden en meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Een bus reed in op een bushalte waar mensen stonden te wachten. Drie gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht.

10 uur geleden
Trump probeert nieuwe ruzie Thailand en Cambodja te beslechten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Trump heeft contact opgenomen met Thailand en Cambodja na het oplaaien van het grensconflict tussen de Zuidoost-Aziatische buurlanden. Het jongste geschil dreigt het door Trump bemiddelde vredesakkoord te doen mislukken, aldus het Witte Huis.

10 uur geleden