Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Turkije staakt alle handel met Israël

Bloomberg: Turkije staakt alle handel met Israël

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije is van plan alle handel met Israël te staken, meldt persbureau Bloomberg, dat zich baseert op twee Turkse overheidsfunctionarissen. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan laat zich regelmatig zeer kritisch uit over Israël en over de oorlog in de Gazastrook. In zijn ogen pleegt Israël daar genocide op de Palestijnse bevolking.

De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz meldt op X dat Erdogan "afspraken schendt" door havens te blokkeren voor de Israëlische import en export. Hij schrijft dat de Turkse president internationale handelsverdragen negeert en dat zijn besluit het belang van de Turkse bevolking en het bedrijfsleven schaadt. "Dit is hoe dictators zich gedragen."

Volgens Katz gaat Israël op zoek naar alternatieven voor de handel met Turkije, "met de focus op lokale productie en import uit andere landen".

De Turkse stap is nog niet officieel bevestigd door de regering in Ankara. Vorig jaar voerden beide landen voor 6,8 miljard dollar (6,4 miljard euro) handel met elkaar. Vorige maand beperkte Turkije al de export van verschillende producten naar Israël. Het ging onder meer om brandstoffen, cement en chemicaliën.

Een groot deel van de Israëlische export naar Turkije bestaat uit geraffineerde olieproducten. Metalen zoals ijzer en koper zijn belangrijke producten die Turkije naar Israël exporteerde, meldt het Observatory of Economic Complexity op basis van gegevens uit 2022.

Meer uit Buitenland

Westerse landen roepen gezamenlijk op tot de-escalatie in Libanon

BERLIJN (ANP) - Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben hun zorg uitgesproken over het oplaaiende geweld tussen Israël en Hezbollah in Libanon. In een gezamenlijke verklaring roepen de regeringen de strijdende partijen op een "duurzame politieke oplossing" te vinden en vragen zij om "onmiddellijke de-escalatie".

13 minuten geleden
Zuid-Europese landen waarschuwen voor milieuramp stuurloze tanker

BRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.

1 uur geleden
Afghanistan meldt nieuwe Pakistaanse luchtaanvallen op Kabul

KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is opnieuw getroffen door luchtaanvallen uit Pakistan, melden de Taliban. Meerdere burgers zouden zijn gedood.

1 uur geleden
Kallas: EU legt focus op de-escalatie en vrije scheepvaart

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat de focus van de Europese Unie in de oorlog in Iran moet liggen op de-escalatie en de vrijheid van scheepvaart. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering van de ministers in Brussel. "Europa heeft geen belang bij een eindeloze oorlog."

2 uur geleden
Trump roept landen opnieuw op te helpen in de Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw bondgenoten opgeroepen zich te melden voor de bescherming van de Straat van Hormuz. De aan Iran grenzende zeestraat is door dat land grotendeels afgesloten, wat al leidde tot aanvallen op containerschepen. Dat heeft grote gevolgen voor de wereldwijde oliemarkt, de Straat van Hormuz is goed voor circa een vijfde van het wereldwijde olietransport.

3 uur geleden
BBC wil smaadzaak Trump laten seponeren

LONDEN (ANP) - De BBC wil de zaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de Britse omroep heeft aangespannen laten verwerpen. Trump klaagde de BBC eind vorig jaar aan vanwege de montage van een van zijn toespraken in een documentaire en eiste 10 miljard dollar.

4 uur geleden
EU zet Iraanse viceminister Binnenlandse Zaken op sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag nog eens zestien Iraniërs en drie Iraanse bedrijven op de EU-sanctielijst gezet. Zij speelden een sleutelrol in de onderdrukking van de straatprotesten in januari 2026, aldus de EU. Daarbij vielen duizenden burgerslachtoffers. Het gaat onder meer om de Iraanse viceminister van Binnenlandse Zaken.

5 uur geleden