Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Trump wil regels voor zelfrijdende auto's versoepelen

Bloomberg: Trump wil regels voor zelfrijdende auto's versoepelen

WASHINGTON (ANP) - Zelfrijdende auto's kunnen in de Verenigde Staten binnenkort mogelijk makkelijker de weg op. Volgens persbureau Bloomberg heeft Donald Trumps team voor de machtsoverdracht bij adviseurs aangegeven nieuwe regels voor zelfstandig sturende voertuigen tot een van de prioriteiten van het ministerie van Transport te maken. Daarmee lijkt de nieuwe Amerikaanse regering tegemoet te komen aan wensen van Tesla-topman Elon Musk.

Musk heeft bij de fabrikant van elektrische auto's juist sterk ingezet op zelfrijdende technologie en kunstmatige intelligentie. Hij kondigde in oktober plannen aan om vanaf 2026 grote aantallen zelfrijdende Tesla-robotaxi's te produceren. Maar de huidige Amerikaanse regelgeving bevat aanzienlijke obstakels voor dergelijke plannen. Zo is er nu nog een plafond voor de inzet van deze voertuigen. Ingewijden hebben Bloomberg laten weten dat Trumps regering de regels opnieuw wil bekijken.

Beleggers lijken erg enthousiast. In de zogeheten voorbeurshandel op Wall Street won het aandeel Tesla maandag meer dan 8 procent. Op de financiële markten werd al verwacht dat Tesla zou profiteren van een nieuwe termijn voor Trump. Musk is een fervent Trump-aanhanger en lijkt door de verkiezing van Trump tot president meer invloed te krijgen in Washington. Trump wil ook dat Musk de bezuinigingen bij de overheid mede gaat leiden.

In de VS rijden in sommige steden al zelfrijdende taxi's rond op de openbare weg. Momenteel is het fabrikanten in het land toegestaan om jaarlijks 2500 zelfrijdende voertuigen de weg op te krijgen via een speciale vrijstellingsregeling. Pogingen om dit aantal te verhogen tot 100.000 zijn herhaaldelijk mislukt. Een wetsvoorstel hiervoor werd enkele jaren geleden tijdens Trumps eerste termijn aangenomen in het Huis van Afgevaardigden, maar strandde later in de Senaat.

Meer uit Financieel

AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

29 minuten geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

2 uur geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

2 uur geleden
Wall Street licht omhoog voorafgaand aan lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.

3 uur geleden
Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

4 uur geleden
Amerikaanse auto's minder populair in Canada door tarievenstrijd

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.

4 uur geleden
ING verwacht meer elektrische vrachtwagens komende jaren

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.

4 uur geleden