Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Trump wil regels voor zelfrijdende auto's versoepelen

Bloomberg: Trump wil regels voor zelfrijdende auto's versoepelen

WASHINGTON (ANP) - Zelfrijdende auto's kunnen in de Verenigde Staten binnenkort mogelijk makkelijker de weg op. Volgens persbureau Bloomberg heeft Donald Trumps team voor de machtsoverdracht bij adviseurs aangegeven nieuwe regels voor zelfstandig sturende voertuigen tot een van de prioriteiten van het ministerie van Transport te maken. Daarmee lijkt de nieuwe Amerikaanse regering tegemoet te komen aan wensen van Tesla-topman Elon Musk.

Musk heeft bij de fabrikant van elektrische auto's juist sterk ingezet op zelfrijdende technologie en kunstmatige intelligentie. Hij kondigde in oktober plannen aan om vanaf 2026 grote aantallen zelfrijdende Tesla-robotaxi's te produceren. Maar de huidige Amerikaanse regelgeving bevat aanzienlijke obstakels voor dergelijke plannen. Zo is er nu nog een plafond voor de inzet van deze voertuigen. Ingewijden hebben Bloomberg laten weten dat Trumps regering de regels opnieuw wil bekijken.

Beleggers lijken erg enthousiast. In de zogeheten voorbeurshandel op Wall Street won het aandeel Tesla maandag meer dan 8 procent. Op de financiële markten werd al verwacht dat Tesla zou profiteren van een nieuwe termijn voor Trump. Musk is een fervent Trump-aanhanger en lijkt door de verkiezing van Trump tot president meer invloed te krijgen in Washington. Trump wil ook dat Musk de bezuinigingen bij de overheid mede gaat leiden.

In de VS rijden in sommige steden al zelfrijdende taxi's rond op de openbare weg. Momenteel is het fabrikanten in het land toegestaan om jaarlijks 2500 zelfrijdende voertuigen de weg op te krijgen via een speciale vrijstellingsregeling. Pogingen om dit aantal te verhogen tot 100.000 zijn herhaaldelijk mislukt. Een wetsvoorstel hiervoor werd enkele jaren geleden tijdens Trumps eerste termijn aangenomen in het Huis van Afgevaardigden, maar strandde later in de Senaat.

Meer uit Financieel

Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

1 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

3 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

3 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

4 uur geleden
Nog geen uitspraak Hooggerechtshof VS over importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.

4 uur geleden
Op verzoek VS: tanker met Venezolaanse olie afgemeerd op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.

4 uur geleden
Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

5 uur geleden