Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Trump wil regels voor zelfrijdende auto's versoepelen

Bloomberg: Trump wil regels voor zelfrijdende auto's versoepelen

WASHINGTON (ANP) - Zelfrijdende auto's kunnen in de Verenigde Staten binnenkort mogelijk makkelijker de weg op. Volgens persbureau Bloomberg heeft Donald Trumps team voor de machtsoverdracht bij adviseurs aangegeven nieuwe regels voor zelfstandig sturende voertuigen tot een van de prioriteiten van het ministerie van Transport te maken. Daarmee lijkt de nieuwe Amerikaanse regering tegemoet te komen aan wensen van Tesla-topman Elon Musk.

Musk heeft bij de fabrikant van elektrische auto's juist sterk ingezet op zelfrijdende technologie en kunstmatige intelligentie. Hij kondigde in oktober plannen aan om vanaf 2026 grote aantallen zelfrijdende Tesla-robotaxi's te produceren. Maar de huidige Amerikaanse regelgeving bevat aanzienlijke obstakels voor dergelijke plannen. Zo is er nu nog een plafond voor de inzet van deze voertuigen. Ingewijden hebben Bloomberg laten weten dat Trumps regering de regels opnieuw wil bekijken.

Beleggers lijken erg enthousiast. In de zogeheten voorbeurshandel op Wall Street won het aandeel Tesla maandag meer dan 8 procent. Op de financiële markten werd al verwacht dat Tesla zou profiteren van een nieuwe termijn voor Trump. Musk is een fervent Trump-aanhanger en lijkt door de verkiezing van Trump tot president meer invloed te krijgen in Washington. Trump wil ook dat Musk de bezuinigingen bij de overheid mede gaat leiden.

In de VS rijden in sommige steden al zelfrijdende taxi's rond op de openbare weg. Momenteel is het fabrikanten in het land toegestaan om jaarlijks 2500 zelfrijdende voertuigen de weg op te krijgen via een speciale vrijstellingsregeling. Pogingen om dit aantal te verhogen tot 100.000 zijn herhaaldelijk mislukt. Een wetsvoorstel hiervoor werd enkele jaren geleden tijdens Trumps eerste termijn aangenomen in het Huis van Afgevaardigden, maar strandde later in de Senaat.

Meer uit Financieel

Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

4 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

5 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

10 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

21 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 dag geleden