
Bloomberg: toezichthouder VS bekijkt Microsoft-belang in OpenAI
WASHINGTON (ANP) - Ook een Amerikaanse toezichthouder kijkt kritisch naar investeringen van Microsoft in OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Het gaat om een verkennend onderzoek van marktwaakhond FTC dat nog geen formele status heeft, meldt persbureau Bloomberg op basis van een ingewijde.
Het nieuws volgt op de bekendmaking van de Britse mededingingsautoriteit van een onderzoek naar de samenwerking tussen het softwareconcern en de ontwikkelaar van kunstmatige intelligentie. De Britse Competition and Markets Authority (CMA) gaat na of Microsoft met zijn investeringen nu te veel zeggenschap heeft bij OpenAI. Andere partijen in de sector kunnen zich uitspreken over de vraag of Microsoft zo te machtig wordt.
Microsoft hoefde volgens de bron van Bloomberg zijn miljardeninvesteringen in OpenAI volgens de regels niet te melden bij de Amerikaanse FTC, omdat het formeel om een non-profitorganisatie gaat. Beambten van de marktautoriteit gaan nu na wat hun verdere opties zijn. De FTC en Microsoft hebben nog niet gereageerd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst gesloten. Waar de val van het kabinet het nationale nieuws domineerde, richtten beleggers op het Damrak hun blik meer naar Europa en de wereldeconomie. Ze verwerkten onder andere lagere groeiverwachtingen voor de wereldeconomie van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Tegelijkertijd kwam er opbeurend nieuws over de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens het tijdelijke bestuur van FNV kan de vakbond zelf uit de ontstane bestuurscrisis komen. Er is geen sprake van een impasse, "laat staan van een bestuurscrisis waar FNV niet zelf uit zou kunnen komen", zei de advocaat van het interim-bestuur dinsdag in de ondernemingskamer in Amsterdam.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen dinsdag na de openingsbel amper in beweging, na de kleine winsten een dag eerder. Beleggers wachten vooral op de verdere ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Donald Trump. De Amerikaanse president zorgde in de afgelopen dagen voor opschudding met een verdubbeling van de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium. Ook beschuldigde Trump China ervan het recente handelsakkoord met de VS te hebben geschonden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De interne vakbond van FNV wil dat de ondernemingskamer in Amsterdam twee onafhankelijke functionarissen benoemt die de raad van toezicht (rvt) van de bond versterken. FNV Personeel wil dat zij de taak krijgen om gedane onderzoeken naar de vakbond te duiden. Ook zouden ze de verkiezingen voor een nieuw bestuur moeten organiseren, en niet het huidige interim-bestuur.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft een boete van bijna 175.000 euro opgelegd aan een Poolse ondernemer en drie tuinders in bloembollen en groenten in Noord-Holland. Volgens de inspectie waren er via een schijnconstructie Belarussen, oftewel mensen van buiten de Europese Unie, illegaal aan het werk gesteld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt voor een deepfakevideo waarin premier Dick Schoof een nieuw investeringsplatform lijkt te promoten. Die video kan voor sommige mensen echt lijken, al is deze bewerkt met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). "De combinatie van bekende personen, visuele techniek en financiële beloftes maakt de video gevaarlijk", zegt directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO komt met een nieuwe digitale bank gericht op jongeren, genaamd BUUT. Dat heeft het financiële concern dinsdag aangekondigd. Die nieuwe speler heeft ABN AMRO naar eigen zeggen in twaalf maanden opgebouwd met het team van betaalverzoekenapp Tikkie. Hiermee lijkt ABN AMRO meer de concurrentie aan te gaan met andere onlinebanken, zoals bunq en Revolut.
5 uur geleden