Bloomberg: TikTok-moeder ByteDance 268 miljard dollar waard
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van het Chinese moederbedrijf ByteDance van de populaire filmpjesapp TikTok bedraagt nu ongeveer 268 miljard dollar, omgerekend bijna 250 miljard euro. Dat heeft persbureau Bloomberg berekend op basis van een terugkoop van aandelen door ByteDance.
Volgens ingewijden wil ByteDance voor 5 miljard dollar aan aandelen van investeerders terugkopen. Daarbij wordt een prijs geboden van 160 dollar per aandeel. Op basis daarvan wordt ByteDance dan gewaardeerd op 268 miljard dollar, aldus Bloomberg. Het niet-beursgenoteerde ByteDance behoort daarmee tot de waardevolste bedrijven van China. ByteDance zou plannen hebben voor een beursgang.
De huidige waardering van ByteDance is wel lager dan de circa 300 miljard dollar waarop het bedrijf in 2022 nog werd gewaardeerd. In 2021 ging het nog tussen de 300 miljard en 400 miljard dollar.
Nepnieuws en privacy
TikTok en de Chinese tegenhanger Douyin zijn vooral populair onder jongeren en zogeheten influencers. TikTok ligt ook in veel landen onder vuur omdat het te weinig zou doen om nepnieuws en haatzaaiende berichten tegen te gaan en de privacy van kinderen te beschermen.
Ook zijn er in veel landen zorgen dat gegevens van gebruikers van TikTok bij de Chinese overheid terecht kunnen komen. Daarom mogen in meerdere landen ambtenaren niet TikTok op hun werktelefoon te hebben. Ook bij instellingen van de Europese Unie is er een verbod op TikTok op zakelijke telefoons.
Computergames
Onlangs werd nog bekend dat ByteDance zich terugtrekt uit computergames. Bij de gametak van het bedrijf komen daardoor honderden banen te vervallen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
6 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
6 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
11 uur geleden