Bloomberg: TikTok-moeder ByteDance 268 miljard dollar waard
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van het Chinese moederbedrijf ByteDance van de populaire filmpjesapp TikTok bedraagt nu ongeveer 268 miljard dollar, omgerekend bijna 250 miljard euro. Dat heeft persbureau Bloomberg berekend op basis van een terugkoop van aandelen door ByteDance.
Volgens ingewijden wil ByteDance voor 5 miljard dollar aan aandelen van investeerders terugkopen. Daarbij wordt een prijs geboden van 160 dollar per aandeel. Op basis daarvan wordt ByteDance dan gewaardeerd op 268 miljard dollar, aldus Bloomberg. Het niet-beursgenoteerde ByteDance behoort daarmee tot de waardevolste bedrijven van China. ByteDance zou plannen hebben voor een beursgang.
De huidige waardering van ByteDance is wel lager dan de circa 300 miljard dollar waarop het bedrijf in 2022 nog werd gewaardeerd. In 2021 ging het nog tussen de 300 miljard en 400 miljard dollar.
Nepnieuws en privacy
TikTok en de Chinese tegenhanger Douyin zijn vooral populair onder jongeren en zogeheten influencers. TikTok ligt ook in veel landen onder vuur omdat het te weinig zou doen om nepnieuws en haatzaaiende berichten tegen te gaan en de privacy van kinderen te beschermen.
Ook zijn er in veel landen zorgen dat gegevens van gebruikers van TikTok bij de Chinese overheid terecht kunnen komen. Daarom mogen in meerdere landen ambtenaren niet TikTok op hun werktelefoon te hebben. Ook bij instellingen van de Europese Unie is er een verbod op TikTok op zakelijke telefoons.
Computergames
Onlangs werd nog bekend dat ByteDance zich terugtrekt uit computergames. Bij de gametak van het bedrijf komen daardoor honderden banen te vervallen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy meldt op X dat de beperkingen die golden voor het luchtruim boven het Caribisch gebied zondagochtend om 06.00 uur (Nederlandse tijd) worden opgeheven. Luchtvaartmaatschappijen zijn op de hoogte gebracht en zullen hun vluchten hervatten, aldus Duffy.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse olie-export, die al tot een minimum was gedaald door de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde blokkade van alle gesanctioneerde tankers die de territoriale wateren van het land in- en uitvaren, is inmiddels volledig stilgevallen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft besloten om vanaf zondag weer te vliegen van en naar onder meer Curaçao, Aruba en Bonaire. Dit meldt de luchtvaartmaatschappij zaterdagavond. Voor passagiers van wie de vlucht eerder is gecanceld, wordt getracht hen op de eerstvolgende vlucht te zetten.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zondag honderden vluchten op luchthaven Schiphol vanwege het winterse weer. Ook op vrijdag en zaterdag was er grote uitval van vluchten op de luchthaven en waren er ook veel vertragingen.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol kampt zaterdag opnieuw met de uitval van honderden vluchten en flinke vertragingen door overlast van winterweer. Volgens een woordvoerder is het beeld vergelijkbaar met vrijdag toen er ook veel annuleringen en vertragingen waren.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
1 dag geleden