Bloomberg: TikTok-eigenaar schrapt honderden banen bij gametak
BEIJING (ANP) - ByteDance is van plan honderden banen te schrappen bij zijn gametak Nuverse en zich volledig terug te trekken uit de gamesector. De Chinese eigenaar van het populaire videoplatform TikTok zal de gameprojecten die momenteel in ontwikkeling zijn afwikkelen en bestaande gametitels mogelijk verkopen, meldde persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De plannen zullen mogelijk later op de dag worden aangekondigd.
De terugtrekking uit games door ByteDance zou een overwinning betekenen voor de grote Chinese concurrent Tencent, waarvan de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus grootaandeelhouder is. De gamesector wordt gedomineerd door Tencent en zijn kleinere rivaal NetEase.
ByteDance heeft zijn ambities op het gebied van videogames na de coronapandemie al geleidelijk teruggeschroefd omdat het bedrijf er niet in is geslaagd marktaandeel van Tencent af te pakken. Het in Beijing gevestigde bedrijf overweegt daarbij Shanghai Moonton Technology te verkopen. In 2021 nam het bedrijf die Chinese ontwikkelaar en uitgever van videogames over voor 4 miljard dollar (zo'n 3,7 miljard euro).
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.
3 uur geledenROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).
4 uur geleden