Bloomberg: TikTok-eigenaar schrapt honderden banen bij gametak
BEIJING (ANP) - ByteDance is van plan honderden banen te schrappen bij zijn gametak Nuverse en zich volledig terug te trekken uit de gamesector. De Chinese eigenaar van het populaire videoplatform TikTok zal de gameprojecten die momenteel in ontwikkeling zijn afwikkelen en bestaande gametitels mogelijk verkopen, meldde persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De plannen zullen mogelijk later op de dag worden aangekondigd.
De terugtrekking uit games door ByteDance zou een overwinning betekenen voor de grote Chinese concurrent Tencent, waarvan de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus grootaandeelhouder is. De gamesector wordt gedomineerd door Tencent en zijn kleinere rivaal NetEase.
ByteDance heeft zijn ambities op het gebied van videogames na de coronapandemie al geleidelijk teruggeschroefd omdat het bedrijf er niet in is geslaagd marktaandeel van Tencent af te pakken. Het in Beijing gevestigde bedrijf overweegt daarbij Shanghai Moonton Technology te verkopen. In 2021 nam het bedrijf die Chinese ontwikkelaar en uitgever van videogames over voor 4 miljard dollar (zo'n 3,7 miljard euro).
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.
21 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.
22 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verlaagt de groeiverwachtingen voor de economie voor dit jaar en volgend jaar. Dat melden bronnen in Berlijn aan persbureau Reuters. De inflatieverwachtingen worden juist naar boven bijgesteld als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
40 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.
3 uur geleden