Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Tesla legt Chinese fabriek stil vanwege corona

Bloomberg: Tesla legt Chinese fabriek stil vanwege corona

SHANGHAI (ANP) - Tesla schort de productie in zijn fabriek in Shanghai naar verluidt voor twee dagen op, omdat de Chinese autoriteiten daar extra restricties instellen om een grote corona-uitbraak in te dammen. Persbureau Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat de assemblagelijnen woensdag en donderdag stilliggen bij de grote vestiging van de fabrikant van elektrische auto's. Veel werknemers kunnen namelijk toch niet naar hun werk komen vanwege de lockdownmaatregelen.

Tesla heeft het bericht nog niet officieel bevestigd. De fabriek van Tesla in Shanghai is cruciaal voor het bedrijf van topman Elon Musk, aangezien China de op één na grootste markt is voor Tesla en de fabriek ook auto's produceert voor export naar Europa en andere delen van Azië.

De laatste dagen hebben meer buitenlandse multinationals, waaronder branchegenoot Volkswagen, aangekondigd om bepaalde productie in China tijdelijk te staken vanwege lockdowns in delen van het land. In verschillende Chinese plaatsen is het aantal coronabesmettingen flink gestegen.

Meer uit Financieel

AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

49 minuten geleden
Huizen van 120.000 eigenaren hebben funderingsproblemen, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.

49 minuten geleden
AFM: financiële sector moet meer inspelen op onvoorspelbaarheid

AMSTERDAM (ANP) - De opeenstapeling van verschillende soorten risico's van de afgelopen tijd zorgt voor meer druk op de financiële markten. Economische onzekerheid, technologische versnellingen en aanhoudende geopolitieke spanningen grijpen steeds meer in elkaar. De financiële sector moet daarom meer inspelen op onvoorspelbaarheid en grillige marktbewegingen, stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) bij het presenteren van haar jaarverslag over 2025.

50 minuten geleden
Oud-topman ING Hamers wordt voorzitter financieel techplatform

SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.

1 uur geleden
Duitse regering verlaagt accijns op benzine en diesel

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.

1 uur geleden
Aantal varkensslachtingen Nederland op laagste niveau sinds 2009

LELYSTAD (ANP) - Nederlandse slachterijen hebben in het eerste kwartaal van 2026 het laagste aantal varkens verwerkt sinds 2009. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. De terugval hangt samen met stoppersregelingen in de varkenshouderij, die de sector de afgelopen jaren aanzienlijk hebben doen krimpen.

2 uur geleden
Datalek Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen leden

HOOFDDORP (ANP) - Het datalek bij Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen van de 5,8 miljoen leden. Eerder werd al bekend dat er in Nederland van 200.000 mensen gegevens waren buitgemaakt, maar de keten zit ook nog in vijf andere landen. Basic-Fit zegt iedereen die getroffen is te hebben geïnformeerd.

2 uur geleden