Bloomberg: Tesla gaat fabriek in Shanghai stilleggen om corona
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla wil zijn autofabriek in Shanghai voor ten minste een dag stilleggen. Dat meldt financieel persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Chinese overheid intensiveert de coronabeperkingen in de havenstad na een golf van besmettingen.
Het stadsdeel Pudong, ten oosten van de Huangpu-rivier, ging maandagochtend voor vijf dagen op slot. Iedereen in het gebied wordt getest op het coronavirus. Daar staat ook de fabriek van Tesla. De grote fabriek in Shanghai is van cruciaal belang voor het Amerikaanse bedrijf omdat er enorme hoeveelheden elektrische auto's worden gemaakt. Zo werden er in februari 56.515 voertuigen gebouwd.
Gedurende de lockdown ligt het openbaar vervoer stil, varen er geen veerboten en rijden er ook geen taxi's. Bedrijven moeten hun personeel weer van huis uit laten werken of dat bijvoorbeeld onderbrengen in een afgesloten fabriekscomplex. Het is nog niet duidelijk wat dit zal betekenen voor de fabriek van Tesla.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
11 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
14 uur geleden