Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk naar beurs Amsterdam

Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk naar beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Telecombedrijf Odido krijgt mogelijk een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Volgens persbureau Bloomberg zijn eigenaren Apax Partners en Warburg Pincus bezig met voorbereidingen voor een beursgang van het bedrijf, dat ook dochtermerken als Simpel en Ben heeft. Daarbij wordt volgens bronnen tegen Bloomberg gemikt op een waardering van wel 7 miljard euro.

De eventuele beursgang van Odido op het Damrak zou dan volgend jaar plaats moeten vinden. Volgens de ingewijden zijn de twee investeringsmaatschappijen bezig met het benaderen van banken om die mogelijke beursgang te begeleiden.

Het is ook mogelijk dat Odido wordt verkocht, aldus de bronnen. Apax Partners en Warburg Pincus wilden geen commentaar geven tegen Bloomberg. De investeringsmaatschappijen namen in 2021 T-Mobile Nederland over van Deutsche Telekom en ook het resterende belang van het Zweedse Tele2 in T-Mobile Nederland voor 5,1 miljard euro.

8 miljoen klanten

T-Mobile Nederland werd in september vorig jaar omgedoopt tot Odido. Odido heeft meer dan honderd winkels in Nederland en circa 2000 medewerkers in dienst. Het telecombedrijf heeft ongeveer 8 miljoen klanten.

Een woordvoerder van Odido zei geen commentaar te kunnen geven op het bericht van Bloomberg. Hij sprak van "pure speculaties" rond de mogelijke beursgang van het bedrijf in Amsterdam.

Meer uit Financieel

AEX-index sluit met kleine winst, olieprijzen lopen weer op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.

49 minuten geleden
Groei Franse economie lager door extreme hitte en droogte

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.

1 uur geleden
Branche draagt oplossing aan na schorsing bouwcontroleurs

DELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.

1 uur geleden
Nvidia neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor bijna 13 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.

2 uur geleden
Victoria's Secret keldert na cijfers op Amerikaanse beurs

NEW YORK (ANP) - Lingeriemerk Victoria's Secret is donderdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zetten het aandeel 11,2 procent lager nadat het bedrijf de verwachtingen weliswaar verhoogde, maar een trager groeitempo liet zien.

2 uur geleden
Binnenvaart ziet openblijven Amsterdam-Rijnkanaal als belangrijk

ZWIJNDRECHT (ANP) - De binnenvaart noemt het openblijven van het Amsterdam-Rijnkanaal in de nacht een "belangrijk resultaat". Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) is met Rijkswaterstaat de afgelopen dagen volop in gesprek geweest, nadat de vaarwegbeheerder had aangekondigd de belangrijke vaarweg te sluiten vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders.

3 uur geleden
Russen potten meer cash op nu oorlog met Oekraïne dichterbij komt

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.

4 uur geleden