Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk naar beurs Amsterdam

Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk naar beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Telecombedrijf Odido krijgt mogelijk een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Volgens persbureau Bloomberg zijn eigenaren Apax Partners en Warburg Pincus bezig met voorbereidingen voor een beursgang van het bedrijf, dat ook dochtermerken als Simpel en Ben heeft. Daarbij wordt volgens bronnen tegen Bloomberg gemikt op een waardering van wel 7 miljard euro.

De eventuele beursgang van Odido op het Damrak zou dan volgend jaar plaats moeten vinden. Volgens de ingewijden zijn de twee investeringsmaatschappijen bezig met het benaderen van banken om die mogelijke beursgang te begeleiden.

Het is ook mogelijk dat Odido wordt verkocht, aldus de bronnen. Apax Partners en Warburg Pincus wilden geen commentaar geven tegen Bloomberg. De investeringsmaatschappijen namen in 2021 T-Mobile Nederland over van Deutsche Telekom en ook het resterende belang van het Zweedse Tele2 in T-Mobile Nederland voor 5,1 miljard euro.

8 miljoen klanten

T-Mobile Nederland werd in september vorig jaar omgedoopt tot Odido. Odido heeft meer dan honderd winkels in Nederland en circa 2000 medewerkers in dienst. Het telecombedrijf heeft ongeveer 8 miljoen klanten.

Een woordvoerder van Odido zei geen commentaar te kunnen geven op het bericht van Bloomberg. Hij sprak van "pure speculaties" rond de mogelijke beursgang van het bedrijf in Amsterdam.

Meer uit Financieel

Aantal faillissementen daalde met 4 procent in juni

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in juni op jaarbasis met 4 procent afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 302 bedrijven failliet. Dat zijn 12 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, maar 15 meer dan in mei.

1 minuut geleden
PostNL: versoepel regels voor wettelijke taak postbezorging

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.

45 minuten geleden
Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten. Chipfondsen zoals Micron Technology stonden bij de stijgers op Wall Street. Verder kwamen het bekende jeansmerk Levi Strauss en snack- en frisdrankproducent PepsiCo met kwartaalcijfers. De olieprijzen daalden na de flinke plussen eerder deze week.

8 uur geleden
Volkswagen wil snijden in modelaanbod en productiecapaciteit

WOLFSBURG (ANP/RTR/DPA/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil snijden in het aanbod van modellen en de productiecapaciteit. De directie heeft plannen hiervoor voorgelegd aan de raad van commissarissen. Deze herstructureringsplannen zouden geleidelijk uitgevoerd moeten worden en moeten helpen bij het verlagen van de kosten.

8 uur geleden
Deense boete van 4 ton voor KLM om 'greenwashing'

KOPENHAGEN (ANP/BELGA) - Een rechtbank in Denemarken heeft luchtvaartmaatschappij KLM een boete opgelegd van 3 miljoen Deense kronen, omgerekend 400.000 euro, vanwege "greenwashing". Daarbij doen bedrijven zich groener voor dan ze in werkelijkheid zijn.

11 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handelsdag uitgegaan. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi waren de koplopers in de hoofdindex op het Damrak. Shell deed een stapje terug door een daling van de olieprijzen. Die stegen eerder deze week nog sterk door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten met Amerikaanse aanvallen op Iran en Iraanse aanvallen op Amerikaanse bases in de Golfregio.

12 uur geleden
Luchtvaart wil minder dronken passagiers vanwege wangedrag

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartorganisaties willen dat passagiers niet te veel drinken en denken daarom na over aanpassingen aan hun alcoholbeleid. Een idee dat in elk geval op tafel ligt, is een waarschuwing op de gesealde verpakkingen voor alcohol op luchthavens. Dat staat in een 'roadmap' die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdag heeft gedeeld met de Tweede Kamer.

13 uur geleden