Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk naar beurs Amsterdam

Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk naar beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Telecombedrijf Odido krijgt mogelijk een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Volgens persbureau Bloomberg zijn eigenaren Apax Partners en Warburg Pincus bezig met voorbereidingen voor een beursgang van het bedrijf, dat ook dochtermerken als Simpel en Ben heeft. Daarbij wordt volgens bronnen tegen Bloomberg gemikt op een waardering van wel 7 miljard euro.

De eventuele beursgang van Odido op het Damrak zou dan volgend jaar plaats moeten vinden. Volgens de ingewijden zijn de twee investeringsmaatschappijen bezig met het benaderen van banken om die mogelijke beursgang te begeleiden.

Het is ook mogelijk dat Odido wordt verkocht, aldus de bronnen. Apax Partners en Warburg Pincus wilden geen commentaar geven tegen Bloomberg. De investeringsmaatschappijen namen in 2021 T-Mobile Nederland over van Deutsche Telekom en ook het resterende belang van het Zweedse Tele2 in T-Mobile Nederland voor 5,1 miljard euro.

8 miljoen klanten

T-Mobile Nederland werd in september vorig jaar omgedoopt tot Odido. Odido heeft meer dan honderd winkels in Nederland en circa 2000 medewerkers in dienst. Het telecombedrijf heeft ongeveer 8 miljoen klanten.

Een woordvoerder van Odido zei geen commentaar te kunnen geven op het bericht van Bloomberg. Hij sprak van "pure speculaties" rond de mogelijke beursgang van het bedrijf in Amsterdam.

Meer uit Financieel

Olieprijzen nog verder omhoog, Brent nu bijna 100 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend verder omhoog waarbij Brent nu bijna op 100 dollar per vat staat. Iran heeft gezegd een Amerikaanse basis in Jordanië en schepen en olietankers rond de Straat van Hormuz te hebben aangevallen. De Verenigde Staten melden aanvallen op Iraanse doelen, onder meer op het eiland Kharg in de Perzische Golf. Daarbij zouden ook tankers vernietigd zijn.

50 minuten geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - De bestedingen van huishoudens in Nederland zijn in juli met 1,2 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huishoudens kochten die maand vooral meer goederen. Ook aan diensten werd meer uitgegeven. De bestedingen lieten daarmee voor de vijfde maand op rij een stijging zien. In juni groeide de consumptie met 1,7 procent.

1 uur geleden
Ook woensdag nog geannuleerde vluchten vanwege storing in VK

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Door de technische storing op dinsdag bij de Britse luchtverkeersleiding zijn ook woensdag vluchten geannuleerd. Volgens Flightradar24 zijn 177 vluchten geschrapt, bijna allemaal op London Heathrow Airport. De Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS) waarschuwt dat het herstel "tijd zal kosten".

2 uur geleden
VS: extra importheffingen en -verbod op Canadese producten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben in het handelsconflict met Canada opnieuw maatregelen genomen. Dat heeft het Witte Huis dinsdag laten weten.

4 uur geleden
Stijgende olieprijzen zorgen voor minnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.

10 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt X om zorgen over leeftijdscontroles

DUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.

10 uur geleden
Saudi-Arabië legt energie-installaties stil na aanvallen Houthi's

JAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.

12 uur geleden