Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk naar beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Telecombedrijf Odido krijgt mogelijk een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Volgens persbureau Bloomberg zijn eigenaren Apax Partners en Warburg Pincus bezig met voorbereidingen voor een beursgang van het bedrijf, dat ook dochtermerken als Simpel en Ben heeft. Daarbij wordt volgens bronnen tegen Bloomberg gemikt op een waardering van wel 7 miljard euro.
De eventuele beursgang van Odido op het Damrak zou dan volgend jaar plaats moeten vinden. Volgens de ingewijden zijn de twee investeringsmaatschappijen bezig met het benaderen van banken om die mogelijke beursgang te begeleiden.
Het is ook mogelijk dat Odido wordt verkocht, aldus de bronnen. Apax Partners en Warburg Pincus wilden geen commentaar geven tegen Bloomberg. De investeringsmaatschappijen namen in 2021 T-Mobile Nederland over van Deutsche Telekom en ook het resterende belang van het Zweedse Tele2 in T-Mobile Nederland voor 5,1 miljard euro.
8 miljoen klanten
T-Mobile Nederland werd in september vorig jaar omgedoopt tot Odido. Odido heeft meer dan honderd winkels in Nederland en circa 2000 medewerkers in dienst. Het telecombedrijf heeft ongeveer 8 miljoen klanten.
Een woordvoerder van Odido zei geen commentaar te kunnen geven op het bericht van Bloomberg. Hij sprak van "pure speculaties" rond de mogelijke beursgang van het bedrijf in Amsterdam.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geleden