Bloomberg stopte bijna een miljard in verkiezingscampagne
NEW YORK (ANP) - De vroegere burgemeester van New York en multimiljardair Michael Bloomberg investeerde een recordbedrag van 935 miljoen dollar in zijn poging de Democratische voorverkiezingen te winnen. Dat blijkt uit gegevens die hij opgaf aan de Federale Verkiezingscommissie.
Bloomberg kondigde op 24 november aan een gooi te doen naar de Democratische presidentsnominatie. Uit eigen zak stopte hij honderden miljoenen in dure tv-spotjes en het opzetten van campagnes in 43 staten, maar sloeg er niet in Democratische kiezers te overtuigen dat hij de beste keuze was om president Donald Trump in november te verslaan.
Na een teleurstellend resultaat op Super Tuesday, met voorverkiezingen in veertien staten, trok Bloomberg zich op 4 maart terug en sprak hij zijn steun uit voor ex-vicepresident Joe Biden, die momenteel aan kop gaat in de Democratische voorverkiezingen.
De donaties van Bloomberg aan zijn eigen campagne verbreken het oude record uit 2008. Toen wist oud-president Barack Obama 748 miljoen los te peuteren bij donoren voor zijn poging om het Witte Huis te halen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.
27 minuten geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.
9 uur geledenTOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.
10 uur geledenTAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.
10 uur geleden