Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Starbucks dreigt met ontslag bij te veel thuiswerken

Bloomberg: Starbucks dreigt met ontslag bij te veel thuiswerken

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks waarschuwt kantoorpersoneel dat ze ontslagen kunnen worden als ze niet drie dagen per week op kantoor werken. Dat meldt Bloomberg op basis van een memo die naar een van de afdelingen is gestuurd en die het persbureau heeft ingezien.

Vanaf januari gaat de Amerikaanse koffieketen een "gestandaardiseerd proces" invoeren om werknemers ter verantwoording te roepen als ze zich niet aan het beleid houden rondom het terugkeren naar kantoor. De gevolgen kunnen oplopen tot ontslag, staat volgens Bloomberg in de e-mail.

Topman Brian Niccol, die minder dan twee maanden geleden aantrad, zei eerder al tegen werknemers dat ze moeten werken waar zij denken dat nodig is om hun werk gedaan te krijgen. Maar dat hij dacht dat die plek meestal het kantoor is.

Open brief

Begin vorig jaar probeerde het bedrijf ook zijn verplichting van drie kantoordagen per week te handhaven. Toen ondertekenden tientallen kantoormedewerkers een open brief om hiertegen in te gaan.

Starbucks zegt dat vakantie, ziekteverlof of zakenreizen niet worden meegerekend in het beleid rondom op kantoor werken. Ook is het beleid voor hybride werknemers niet veranderd. Werknemers kunnen bovendien een vrijstelling van de verplichting aanvragen vanwege fysieke, mentale of andere beperkingen, aldus het bedrijf.

Kritiek

De werksituatie van Niccol zelf leidde ook tot kritiek bij sommige medewerkers en buitenstaanders. De topman woont in Californië en reist met een vliegtuig van het bedrijf naar het een stuk verderop gelegen Seattle, waar het hoofdkantoor van Starbucks zit. Starbucks heeft verklaard dat Niccol het grootste deel van zijn tijd in Seattle gaat doorbrengen of filialen bezoekt.

Meer uit Financieel

Wall Street start positief aan drukke cijferweek

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag optimistisch van start gegaan aan een nieuwe drukke week met bedrijfsresultaten. Na de resultaten van grote en kleinere Amerikaanse banken vorige week gaat de aandacht nu uit naar de cijfers van onder meer streamingdienst Netflix, chipmaker Intel, frisdrankenconcern Coca-Cola en de autobouwers Tesla, Ford en GM, die later deze week naar buiten komen.

6 uur geleden
Braziliaanse Petrobras start olieboringen bij Amazone-monding

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Het Braziliaanse staatsolieconcern Petrobras heeft na een jarenlange strijd met milieuorganisaties toestemming gekregen om naar olie te boren in de buurt van de monding van de Amazone-rivier in Brazilië. Volgens Petrobras beginnen de boringen onmiddellijk en zullen ze voorlopig ongeveer vijf maanden duren.

8 uur geleden
Trump sluit deal met Australië over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een deal gesloten met de Australische premier Anthony Albanese om de toegang tot zeldzame aardmetalen veilig te stellen. Daarmee wil Trump minder afhankelijk worden van China. Volgens Albanese heeft de overeenkomst een waarde van 8,5 miljard dollar.

9 uur geleden
Opgeveerde AEX-index mist slotrecord nipt

AMSTERDAM (ANP) - Gerustgestelde beleggers hebben de AEX-index maandag net niet aan een nieuw slotrecord geholpen. Er was opluchting na de onrust die vorige week was ontstaan rond kredietproblemen bij enkele regionale Amerikaanse banken. Ook kwam de Amerikaanse president Donald Trump opnieuw met sussende woorden dat het "wel goed komt" in de handelsoorlog met China.

11 uur geleden
Wall Street begint positief aan week vol bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag positief begonnen aan een nieuwe drukke cijferweek. Na de resultaten van grote en kleinere Amerikaanse banken vorige week gaat de aandacht nu uit naar de kwartaalcijfers van onder meer streamingdienst Netflix, chipmaker Intel, frisdrankenconcern Coca-Cola en de autobouwers Tesla, Ford en GM, die later deze week naar buiten komen.

13 uur geleden
Deense minister: EU ander continent zonder Russische energie

LUXEMBURG (ANP) - Dat het overgrote deel van de EU-landen heeft gekozen voor een volledige importstop van Russische energie zal "de toekomst van ons continent vormen", zei de Deense minister Lars Aagaard (Energie). Hij ziet een "continent dat niet langer de Russische oorlogsmachine financiert", zei hij maandag tijdens een bijeenkomst van EU-energieministers in Luxemburg.

14 uur geleden
Albert Heijn doet aangifte na dichtplakken sloten 40 winkels

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat aangifte doen van het dichtlijmen van de sloten van ongeveer veertig supermarkten in de regio Amsterdam. Demonstranten deden dat in de nacht van zondag op maandag met de boodschap "stop de verkoop van Israëlische producten".

15 uur geleden