Bloomberg: SpaceX in gesprek met werknemers over verkoop aandelen
HAWTHORNE (ANP) - SpaceX voert gesprekken met werknemers en vroege investeerders over de verkoop van hun aandelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat zou de waarde van Elon Musks raket- en satellietbedrijf kunnen verhogen tot ongeveer 350 miljard dollar, vlak voor de benoeming van Donald Trump als Amerikaanse president.
Anders dan beursgenoteerde bedrijven worden aandelen van private bedrijven als SpaceX niet publiek verhandeld. Door de verkoop van de aandelen zou SpaceX vrijwel even groot worden als 's werelds grootste beursgenoteerde bedrijven. Nu is SpaceX circa 255 miljard dollar waard.
De gesprekken tussen SpaceX en de aandeelhouders zijn nog gaande. Investeerders krijgen zo de kans te profiteren van de steeds nauwere banden tussen Musk en de aankomende president Donald Trump. Verwacht wordt dat de bedrijven van Musk hun voordeel zullen doen met het presidentschap van Trump. Daardoor zijn de aandelen van SpaceX nu meer waard.
Sinds Trump de Amerikaanse verkiezingen won, is de waarde van de bedrijven van Musk fors toegenomen. Zo stegen de aandelen van Tesla met bijna 50 procent. Musks eigen vermogen is gestegen tot ongeveer 353 miljard dollar, volgens de Bloomberg Miljardairs Index.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
3 minuten geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geƫindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geleden