Bloomberg: SpaceX in gesprek met werknemers over verkoop aandelen
HAWTHORNE (ANP) - SpaceX voert gesprekken met werknemers en vroege investeerders over de verkoop van hun aandelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat zou de waarde van Elon Musks raket- en satellietbedrijf kunnen verhogen tot ongeveer 350 miljard dollar, vlak voor de benoeming van Donald Trump als Amerikaanse president.
Anders dan beursgenoteerde bedrijven worden aandelen van private bedrijven als SpaceX niet publiek verhandeld. Door de verkoop van de aandelen zou SpaceX vrijwel even groot worden als 's werelds grootste beursgenoteerde bedrijven. Nu is SpaceX circa 255 miljard dollar waard.
De gesprekken tussen SpaceX en de aandeelhouders zijn nog gaande. Investeerders krijgen zo de kans te profiteren van de steeds nauwere banden tussen Musk en de aankomende president Donald Trump. Verwacht wordt dat de bedrijven van Musk hun voordeel zullen doen met het presidentschap van Trump. Daardoor zijn de aandelen van SpaceX nu meer waard.
Sinds Trump de Amerikaanse verkiezingen won, is de waarde van de bedrijven van Musk fors toegenomen. Zo stegen de aandelen van Tesla met bijna 50 procent. Musks eigen vermogen is gestegen tot ongeveer 353 miljard dollar, volgens de Bloomberg Miljardairs Index.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
2 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
7 uur geleden