Bloomberg: SpaceX in gesprek met werknemers over verkoop aandelen
HAWTHORNE (ANP) - SpaceX voert gesprekken met werknemers en vroege investeerders over de verkoop van hun aandelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat zou de waarde van Elon Musks raket- en satellietbedrijf kunnen verhogen tot ongeveer 350 miljard dollar, vlak voor de benoeming van Donald Trump als Amerikaanse president.
Anders dan beursgenoteerde bedrijven worden aandelen van private bedrijven als SpaceX niet publiek verhandeld. Door de verkoop van de aandelen zou SpaceX vrijwel even groot worden als 's werelds grootste beursgenoteerde bedrijven. Nu is SpaceX circa 255 miljard dollar waard.
De gesprekken tussen SpaceX en de aandeelhouders zijn nog gaande. Investeerders krijgen zo de kans te profiteren van de steeds nauwere banden tussen Musk en de aankomende president Donald Trump. Verwacht wordt dat de bedrijven van Musk hun voordeel zullen doen met het presidentschap van Trump. Daardoor zijn de aandelen van SpaceX nu meer waard.
Sinds Trump de Amerikaanse verkiezingen won, is de waarde van de bedrijven van Musk fors toegenomen. Zo stegen de aandelen van Tesla met bijna 50 procent. Musks eigen vermogen is gestegen tot ongeveer 353 miljard dollar, volgens de Bloomberg Miljardairs Index.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag hoger geopend. Beleggers trokken zich op aan de positieve stemming in New York en Tokio, waar nieuwe recordniveaus werden bereikt door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Ook lijken de kwartaalresultaten van bedrijven aan het begin van het cijferseizoen over het algemeen mee te vallen.
13 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro verwacht tussen de 500.000 en 1 miljoen euro per maand extra kwijt te zijn door de hoge energieprijzen. Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn onder andere benzine en diesel fors duurder geworden en dat merkt de leverancier van eten en drinken aan winkeliers en restaurants.
18 minuten geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het eerste kwartaal van 2026 een recordwinst geboekt. Het bedrijf, een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, lijkt daarmee weinig last te hebben van de oorlog in het Midden-Oosten, die de uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) niet heeft afgeremd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat te lang moet wachten op een WIA-keuring loopt in 2027 op tot 100.000 als er niets verandert. Dat schrijft uitkeringsinstantie UWV in het jaarverslag. Eind vorig jaar stonden er 26.700 mensen te lang op de wachtlijst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned is in het eerste kwartaal stevig gegroeid. Het Nederlandse bedrijf verdiende 40 procent meer aan laadsessies dan een jaar eerder, staat in een kwartaalupdate. Fastned verwacht dat hoge benzine- en dieselprijzen door de Iranoorlog de komende tijd bijdragen aan de groei van de markt voor publieke snellaadstations.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft opnieuw zijn ledenaantal weten te vergroten. De van oorsprong Nederlandse sportschoolketen, actief in twaalf landen, heeft 6 miljoen leden. Dat is een stijging van 34 procent ten opzichte van vorig jaar in dezelfde periode, toen het bedrijf 4,5 miljoen leden had.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economie is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, van de op een na grootste economie ter wereld steeg in de eerste drie maanden van het jaar met 5 procent. Economen hadden gerekend op een groei van 4,8 procent. Het is de sterkste groei in drie kwartalen.
2 uur geleden