Bloomberg: Sony staakt productie virtual reality headset
TOKIO (ANP) - Sony heeft de productie van zijn virtual reality headset PSVR2 voor spelcomputer PlayStation 5 voorlopig stopgezet, omdat het Japanse elektronicaconcern kampt met een voorraad onverkochte exemplaren. Dat meldt financieel persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Volgens het persbureau zorgt het nieuws voor twijfels over de populariteit van gadgets op het gebied van virtual reality.
De verkoop van de headsets, die in Nederland worden aangeboden voor een kleine 600 euro, neemt al langer af. De hoeveelheid onverkochte exemplaren is daardoor flink opgelopen. Sony heeft in totaal ruim 2 miljoen exemplaren geproduceerd van het product dat in februari vorig jaar werd uitgebracht, zeiden de bronnen.
Sony reageerde niet op verzoeken om commentaar. Volgens eerdere berichten werkt het bedrijf wel nog steeds aan het uitbreiden van het aanbod aan games en toepassingen die beschikbaar zijn op de headset. In februari zei het bedrijf ook dat het de mogelijkheid test voor PSVR2-spelers om toegang te krijgen tot pc-spellen.
Beperkt
Sony is een van de grote spelers als het gaat om virtual reality-apparatuur, net als Facebook-moederbedrijf Meta Platforms. De bedrijven hebben moeite om voldoende content- en entertainmentmakers te vinden om speciale virtual reality-toepassingen te maken. Dat laatste is wel nodig om hun platforms aantrekkelijk te maken. Een soortgelijk probleem doet zich voor bij de veel duurdere Vision Pro-headset van Apple, die dit jaar op de markt kwam zonder op maat gemaakte apps van de belangrijkste entertainmentplatforms Netflix en YouTube.
"Momenteel zijn er maar een beperkt aantal games die VR-apparaten ondersteunen, en dat zal ook leiden tot een gebrek aan motivatie bij spelers om VR-hardware aan te schaffen", zegt een analist van de firma Macquarie. Volgens hem komt dat doordat de ontwikkelingskosten voor VR-games "aanzienlijk hoger zijn dan voor normale titels".
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Hamburgerketen McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald doordat klanten bij een bezoek gemiddeld meer uitgaven. De fastfoodketen profiteerde van acties en prijsverlagingen om meer klanten aan te trekken die op de kosten letten.
44 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiële details over de overname.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.
4 uur geleden