Bloomberg: Sony blijft PlayStation 4 maken door chiptekort
TOKIO (ANP) - Het Japanse technologieconcern Sony gaat dit jaar door met het maken van PlayStation 4-spelcomputers. Door een tekort aan onderdelen zoals chips en problemen en de toeleveringsketen lukt het Sony niet om genoeg consoles van de nieuwste generatie, de PlayStation 5, te maken. Dat meldt financieel persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
De PlayStation 5 (PS5) is al sinds zijn debuut in november 2020 schaars. Sony heeft nooit officieel aangekondigd dat het zou stoppen met het maken van de PS4, maar volgens ingewijden was het oorspronkelijk de bedoeling dat dit eind 2021 zou gebeuren. De oudere spelcomputer maakt gebruikt van minder geavanceerde chips en is eenvoudiger te produceren.
Sony heeft sinds 2013 meer dan 116 miljoen PS4's verkocht. De console levert nog steeds een aanzienlijk deel van de inkomsten wat betreft abonnementen en software op voor de gamingdivisie van het concern.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.
52 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - FNV vindt het een goede eerste stap dat de Eerste Kamer een streep zet door het plan van het kabinet-Jetten om de AOW-leeftijd snel te verhogen. "Dit laat zien dat dit minderheidskabinet alleen staat in deze onrechtvaardige plannen", zegt Dick Koerselman, interim-voorzitter van de vakbond.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De eerste schepen zijn woensdag door de Straat van Hormuz gegaan na de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, waarbij Teheran heeft gezegd de belangrijke vaarroute te heropenen. Volgens de maritieme trackingwebsite MarineTraffic ging het om twee schepen sinds de aankondiging van het tijdelijke staakt-het-vuren.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense containerrederij Maersk blijft voorzichtig rond de situatie in het Midden-Oosten, ondanks de tijdelijke wapenstilstand die is afgesproken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens Maersk is er nog onvoldoende zekerheid over de veiligheid om de operaties in de regio weer te normaliseren.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders zijn "opgelucht" over het akkoord voor een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Volgens de organisatie lijkt de eerder gevreesde verdere escalatie in de Golfregio hiermee te zijn voorkomen.
3 uur geleden