Bloomberg: Shell praat met Tenaz Energy over verkoop NAM
LONDEN (ANP) - Shell en ExxonMobil praten met het Canadese Tenaz Energy over een mogelijke verkoop van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), vooral bekend als de exploitant van het gasveld in Groningen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het was al bekend dat de olie- en gasconcerns van de winningsactiviteiten van de NAM afwillen vanwege het dichtdraaien van de gaskraan in Groningen.
Shell en ExxonMobil zijn beide voor 50 procent eigenaar van de NAM. De organisaties hadden in 2021 al aangekondigd dat ze onderdelen van de NAM in aparte bv's zouden zetten vooruitlopend op een verkoop. De NAM gaf destijds aan zelf weinig ruimte te hebben om te investeren in de kleine gasvelden in onder meer de Noordzee en Waddenzee, Friesland, Drenthe en Noord- en Zuid-Holland. Vorig jaar wist persbureau Reuters vervolgens te melden dat Shell en ExxonMobil begonnen zouden zijn met een verkoopproces.
Tenaz zit al in Nederlandse offshore gasactiviteiten. Volgens de bronnen van Bloomberg is het nog niet gezegd dat het bedrijf erin zal slagen om de NAM in te lijven. Dat is nog niet zeker. Shell en ExxonMobil zouden de optie openhouden om nog te onderhandelen met andere geïnteresseerde partijen, waaronder Viaro Energy dat eveneens actief is in de Nederlandse Noordzee, als Tenaz er niet in slaagt om de financiering rond te krijgen.
Reuters stelde eerder dat er met de verkoop wel 1 miljard euro gemoeid zou kunnen zijn. Tenaz en ExxonMobil reageerden niet op vragen van Bloomberg. Shell en NAM weigerden tegenover het financiële persbureau commentaar te geven. Viaro Energy heeft wel laten weten interesse te hebben in de NAM. Volgens topman Francesco Mazzagatti zou het overnemen van de NAM goed in zijn bedrijfsstrategie passen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager geopend door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. In zijn eerste televisietoespraak sinds de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran zei president Donald Trump Iran de komende twee tot drie weken nog "extreem hard" te treffen en terug te brengen naar het stenen tijdperk. Trump herhaalde ook dat de Amerikaanse doelstellingen in Iran bijna zijn bereikt, maar gaf geen einddatum voor het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt donderdagochtend flink omdat president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten Iran de komende twee tot drie weken "extreem hard" zullen aanpakken. Door die opmerking lijkt een snelle oplossing van het conflict in het Midden-Oosten weer verder uit beeld te zijn geraakt.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De bouwer van elektrische bussen Ebusco heeft ruim 27 miljoen euro aan nieuw kapitaal opgehaald, onder meer door een lening van bestaande aandeelhouders van het bedrijf uit het Noord-Brabantse Deurne. Ebusco zegt dat het opgehaalde werkkapitaal gebruikt zal worden om bestaande busorders uit te kunnen voeren en nieuwe zakelijke mogelijkheden na te jagen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
4 uur geleden