Bloomberg: Shell onderzoekt opties voor hernieuwbare energie
LONDEN (ANP) - Shell onderzoekt de strategische opties voor zijn wereldwijde activiteiten op vlak van hernieuwbare energie. Een van de mogelijkheden is om een belang in die activiteiten te verkopen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Het olie- en gasconcern zou adviseurs hebben ingeschakeld om verschillende scenario's te onderzoeken. Ook heeft Shell een aantal internationale investeerders gepolst voor hun interesse in een investering, melden de ingewijden.
Shell wilde tegenover Bloomberg niet ingaan op het nieuws, maar verwees wel naar opmerkingen op de afgelopen beleggersdag. Daar liet het bedrijf doorschemeren bepaalde activiteiten op het vlak van elektriciteit van de hand te willen doen in 2025, maar ook enkele nieuwe investeringen op dat terrein te willen doen.
Groene projecten
Het energieconcern verdient het meest met de verkoop van olie en gas. Maar onder de voormalige topman Ben van Beurden breidde Shell ook in hoog tempo de activiteiten op vlak van groene energie uit. In Nederland werkt Shell bijvoorbeeld samen met Eneco aan windmolenparken in zee.
Van Beurdens opvolger Wael Sawan stelde zichzelf ten doel vooral het rendement van Shell te verhogen. Naast het verminderen van de CO2-uitstoot, moeten groene projecten ook bijdragen aan de winstgevendheid. Daarmee wil de nieuwe topman het verschil in beurswaarde met Amerikaanse concurrenten ExxonMobil en Chevron verkleinen.
Meer uit Financieel
CATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
3 minuten geledenDUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".
29 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.
2 uur geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.
3 uur geleden