Bloomberg: schade bosbranden Los Angeles loopt in de miljarden
LOS ANGELES (ANP) - De bosbranden die delen van Los Angeles in de as leggen veroorzaken voor vele miljarden dollars aan schade. Verzekeraars kunnen mogelijk meer dan 10 miljard dollar aan verliezen lijden, heeft financieel persbureau Bloomberg becijferd. De werkelijke schade ligt waarschijnlijk nog vele malen hoger.
Hoewel een voorlopige schatting van het financiële ratingbureau Morningstar DBRS wijst op verzekerde verliezen van meer dan 8 miljard dollar, kunnen sommige scenario's verzekeraars meer dan 10 miljard dollar kosten, aldus de kenners van Bloomberg Intelligence. Ze wijzen daarbij onder meer op de vele dure villa's die door het vuur worden verwoest.
Wanneer ook rekening wordt gehouden met de onverzekerde schade en indirecte economische gevolgen zoals gederfde lonen en verstoringen van de toeleveringsketens van bedrijven, komen de kosten naar verwachting veel hoger uit. Volgens een voorlopige schatting van de firma AccuWeather bedraagt de totale schade ergens tussen de 52 miljard en 57 miljard dollar.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.
36 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Verenigde Staten heeft te maken met een sneeuwstorm die dit weekeinde dwars over het land raast. Storm Fern trekt van het noordoosten diep landinwaarts, zo ver als de staten Oklahoma en Colorado. Er wonen naar schatting 235 miljoen van de 340 miljoen Amerikanen op dat 'pad'.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische regering en de door Koerden geleide SDF hebben volgens ingewijden ingestemd met een verlenging van hun wapenstilstand. Deze maand braken gevechten tussen de twee partijen uit in het noorden van Syrië.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft uitgehaald naar Rusland vanwege nieuwe luchtaanvallen te midden van onderhandelingen in Abu Dhabi. Oekraïense, Russische en Amerikaanse delegaties praten daar zaterdag voor de tweede dag op rij over het stoppen van de oorlog.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.
6 uur geleden