Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: schade bosbranden Los Angeles loopt in de miljarden

Bloomberg: schade bosbranden Los Angeles loopt in de miljarden

LOS ANGELES (ANP) - De bosbranden die delen van Los Angeles in de as leggen veroorzaken voor vele miljarden dollars aan schade. Verzekeraars kunnen mogelijk meer dan 10 miljard dollar aan verliezen lijden, heeft financieel persbureau Bloomberg becijferd. De werkelijke schade ligt waarschijnlijk nog vele malen hoger.

Hoewel een voorlopige schatting van het financiële ratingbureau Morningstar DBRS wijst op verzekerde verliezen van meer dan 8 miljard dollar, kunnen sommige scenario's verzekeraars meer dan 10 miljard dollar kosten, aldus de kenners van Bloomberg Intelligence. Ze wijzen daarbij onder meer op de vele dure villa's die door het vuur worden verwoest.

Wanneer ook rekening wordt gehouden met de onverzekerde schade en indirecte economische gevolgen zoals gederfde lonen en verstoringen van de toeleveringsketens van bedrijven, komen de kosten naar verwachting veel hoger uit. Volgens een voorlopige schatting van de firma AccuWeather bedraagt de totale schade ergens tussen de 52 miljard en 57 miljard dollar.

Meer uit Buitenland

Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

22 minuten geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

4 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

5 uur geleden
Afghanistan meldt burgerdoden door Pakistaanse aanval aan grens

SPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.

6 uur geleden
Bondskanselier Merz belt met president Abbas voor bezoek Israël

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.

7 uur geleden
Veel doden en gewonden bij schietpartij Pretoria

ATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.

8 uur geleden
Evacuaties om bosbrand ten noorden van Sydney

SYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".

10 uur geleden