Bloomberg: schade bosbranden Los Angeles loopt in de miljarden
LOS ANGELES (ANP) - De bosbranden die delen van Los Angeles in de as leggen veroorzaken voor vele miljarden dollars aan schade. Verzekeraars kunnen mogelijk meer dan 10 miljard dollar aan verliezen lijden, heeft financieel persbureau Bloomberg becijferd. De werkelijke schade ligt waarschijnlijk nog vele malen hoger.
Hoewel een voorlopige schatting van het financiële ratingbureau Morningstar DBRS wijst op verzekerde verliezen van meer dan 8 miljard dollar, kunnen sommige scenario's verzekeraars meer dan 10 miljard dollar kosten, aldus de kenners van Bloomberg Intelligence. Ze wijzen daarbij onder meer op de vele dure villa's die door het vuur worden verwoest.
Wanneer ook rekening wordt gehouden met de onverzekerde schade en indirecte economische gevolgen zoals gederfde lonen en verstoringen van de toeleveringsketens van bedrijven, komen de kosten naar verwachting veel hoger uit. Volgens een voorlopige schatting van de firma AccuWeather bedraagt de totale schade ergens tussen de 52 miljard en 57 miljard dollar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
20 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
1 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.
4 uur geledenCAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
7 uur geleden