Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Russische vliegmaatschappijen wijken uit naar Turkije

Bloomberg: Russische vliegmaatschappijen wijken uit naar Turkije

ISTANBUL (ANP) - Russische luchtvaartmaatschappijen denken eraan om Turkse dochterbedrijven op te zetten om zo westerse sancties te ontlopen. Dat schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Onder meer Pegas Touristik en Anex Tourism Group, die achter de luchtvaartmaatschappijen Nordwind Airlines en Azur Air zitten, zouden die mogelijkheid onderzoeken. De twee vliegmaatschappijen richten zich vooral op het vervoer van Russische vakantiegangers naar toeristenbestemmingen.

Hoewel Nordwind Airlines en Azur Air in Rusland gevestigd zijn, zijn ze onderdeel van grotere touroperators die eigendom zijn van Turkse zakenlieden. Bovendien hebben de luchtvaartmaatschappijen niet afzonderlijk sancties opgelegd gekregen. Daardoor zou verplaatsing naar Turkije mogelijk zijn.

De Europese Unie heeft leasebedrijven, die veelal in Ierland gevestigd zijn, gedwongen om de overeenkomsten met in Rusland gevestigde luchtvaartmaatschappijen te beƫindigen. Daardoor kunnen die vervoerders met een deel van hun vliegtuigen niet meer naar de EU vliegen, of naar landen waar die vliegtuigen in beslag zouden kunnen worden genomen. Tegelijk konden ze de vliegtuigen niet teruggeven aan de leasebedrijven omdat Rusland daarvoor een speciale vergunning verplicht heeft gesteld.

Behalve naar Turkije kijkt Pegas, het moederbedrijf van Nordwind Airlines, ook naar Armeniƫ als mogelijk nieuw vestigingsland.

Meer uit Financieel

Eindhovense chipfabrikant NXP boekt opnieuw hogere omzet en winst

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft de omzet in het tweede kwartaal met bijna een vijfde zien stijgen. De winst nam met een derde toe, maakte het bedrijf dinsdag bekend.

2 uur geleden
Chipbedrijven dalen op gemengd Wall Street, olieprijzen lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Chipaandelen stonden in de min, nadat op de Europese en Aziatische beurzen chipbedrijven ook al in de verkoop werden gedaan. Verder hadden beleggers de aandacht gericht op sterke bedrijfsresultaten en een verdere daling van de olieprijzen.

2 uur geleden
Reuters: regering-Trump gaat verbod instellen op Chinese robots

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump gaat maatregelen aankondigen om de import van de nieuwste Chinese robots en omvormers aan banden te leggen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Verenigde Staten willen met een importverbod de Amerikaanse ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) beschermen tegen dreigingen voor de nationale veiligheid.

3 uur geleden
ING Scanner werkt niet bij iDEAL-vervangend betaalsysteem Wero

AMSTERDAM (ANP) - ING-klanten die de scanner van de bank gebruiken, kunnen in de toekomst bij onlinebetalingen geen gebruikmaken van Wero, het nieuwe Europese digitale betaalsysteem dat iDEAL vervangt. De ING Scanner wordt bijvoorbeeld gebruikt door mensen die geen smartphone of tablet hebben en daarom hun onlinebetalingen niet met de app doen.

5 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet eerste tekenen van herstel

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft in het afgelopen kwartaal weer een kleine groei laten zien. De verkopen van het belangrijke modemerk Gucci daalden nog wel, maar minder hard dan marktkenners hadden verwacht.

6 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI blijft profiteren van AI-investeringen

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI heeft in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw geprofiteerd van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie.

6 uur geleden
Beurs Amsterdam krabbelt op, maar chipbedrijven zakken opnieuw

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs liet dinsdag een overtuigend herstel zien, waarbij meerdere aandelen opvallend grote uitslagen maakten. De chipbedrijven stonden opnieuw onder druk, onder meer door vrees voor groeiende concurrentie uit China.

7 uur geleden