Bloomberg: rijkste man Azië overweegt overname T-Mobile Nederland
BONN (ANP) - De Indiase miljardair Mukesh Ambani, de rijkste man van Azië, overweegt met zijn conglomeraat Reliance een bod uit te brengen op T-Mobile Nederland. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Eerder werd al bekend dat moederbedrijf Deutsche Telekom zijn Nederlandse activiteiten in de etalage had gezet.
Volgens de bronnen heeft Reliance een adviseur ingeschakeld om een mogelijk bod te onderzoeken. Hoeveel geld het bedrijf over heeft voor een deal, is niet duidelijk. Deutsche Telekom zou ernaar streven ongeveer 5 miljard euro op te strijken met de verkoop.
Een woordvoerder van Reliance was niet direct beschikbaar voor commentaar. Deutsche Telekom heeft laten weten niet te willen reageren. Eerder kwam al naar buiten dat er meer geïnteresseerde partijen zijn voor een overname van T-Mobile Nederland, onder meer de investeerders Apax Partners en Apollo Global Management.
Jio Platforms
Reliance is qua marktwaarde het grootste bedrijf van India. De in Jemen geboren Ambani kreeg na de dood van zijn vader de leiding over het zakenimperium. Waar dit conglomeraat zijn oorsprong vindt in de olie- en raffinagesector, richt Ambani zich de laatste tijd meer en meer op digitale diensten als chats. Zijn vermogen wordt geschat op 78,8 miljard dollar, waarmee de 64-jarige twaalfde staat op de wereldwijde ranglijst van rijkste personen van Bloomberg.
Vorig jaar sloot Ambani nog grote deals met Google en Facebook. Die investeerden miljarden dollars in tech- en telecombedrijf Jio Platforms, dat voor het grootste deel in handen is van Reliance. Bij de deal met Google werd aangekondigd dat het Amerikaanse techconcern samen met Jio een goedkope smartphone voor de Indiase markt wilde ontwikkelen. Ambani heeft ook al eens gezegd dat hij met Jio wil groeien in het buitenland.
Tele2
Deutsche Telekom heeft een belang van 75 procent in T-Mobile Nederland. Het overige kwart van de aandelen is in handen van Tele2, dat in 2019 zijn Nederlandse activiteiten samenvoegde met die van T-Mobile Nederland. Tijdens een beleggersdag in mei gaf Tele2-topman Kjell Johnsen aan dat ook zijn bedrijf van plan is om uit T-Mobile Nederland te stappen, zodat Tele2 zich meer kan richten op markten in Scandinavië en de Baltische staten.
Door overnames en de werving van nieuwe klanten behoort T-Mobile Nederland tot de top 3 op de Nederlandse telecommarkt. Vorig jaar nam het bedrijf nog branchegenoot Simpel over, waardoor het in één klap 1 miljoen nieuwe mobiele klanten binnenhaalde en de grootste speler op de mobiele markt werd.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in de hele Europese Unie is in maart met bijna 50 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Nederland vormt daarin wel een uitzondering.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
7 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
8 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
10 uur geleden