Bloomberg: Ralph Hamers kandidaat voor topfunctie Schroders
LONDEN (ANP) - Voormalig ING-topman Ralph Hamers kan mogelijk aan de slag als topman van de Britse vermogensbeheerder Schroders. Financieel persbureau Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat de Nederlander een van de kandidaten is om huidig baas Peter Harrison op te volgen.
Schroders is de grootste zelfstandige vermogensbeheerder in het Verenigd Koninkrijk. Behalve de 58-jarige Hamers zouden ook bestuurders uit eigen gelederen van de firma, onder wie hoofd investeringen Johanna Kyrklund en operationeel directeur Meagen Burnett, in de race zijn voor de topfunctie. Eerder dit jaar maakte het in Londen gevestigde concern bekend dat het een recruitmentbureau had ingehuurd om te zoeken naar een nieuwe hoogste baas, nadat Harrison had gezegd dat hij volgend jaar zou aftreden.
Schroders wilde niet reageren op het bericht van Bloomberg. Hamers reageerde niet op een verzoek om commentaar door het persbureau.
Strafvervolging
Hamers stond van 2013 tot 2020 aan het hoofd van ING. Daarna was hij enkele jaren topman van de Zwitserse bank UBS voordat hij in april 2023 werd vervangen door de Zwitser Sergio Ermotti, tevens zijn voorganger bij UBS. Dat gebeurde nadat UBS zijn noodlijdende branchegenoot Credit Suisse had overgenomen. Naar verluidt zag de Zwitserse overheid, die de redding van Credit Suisse had gearrangeerd, liever een Zwitser aan het hoofd van de bank staan en moest Hamers daarom plaatsmaken.
Hamers hangt in Nederland nog altijd strafvervolging boven het hoofd. In 2020 moest het Openbaar Ministerie daartoe overgaan na een uitspraak van het gerechtshof in Den Haag, maar deed dat nog niet. Het hof stelde na een klacht van financieel activist Pieter Lakeman dat Hamers persoonlijk aansprakelijk kon worden gesteld voor het jarenlang ontbreken van goede antiwitwascontroles bij ING. De bank schikte in die kwestie in 2018 al voor 775 miljoen euro.
Meer uit Financieel
VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
37 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
38 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
3 uur geleden